33-dniowe Rekolekcje “Oddanie św. Józefowi”

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w indywidualne, 33-dniowe rekolekcje „Oddanie św. Józefowi”. Rekolekcje potrwają od 15 lutego do 18 marca 2024 r., a 19 marca – w uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – nastąpi uroczysty Akt Konsekracji św. Józefowi.

Rekolekcje “Oddanie św. Józefowi” to doskonała okazja, aby zawierzyć temu Orędownikowi siebie, swoich bliskich i naszą Ojczyznę. Dzięki aktowi zawierzenia przyjmujemy Go na naszego duchowego ojca, konsekrujemy się mu, to znaczy stajemy jego własnością, zawierzając nasze życie i powołanie!

Plan rekolekcji i najważniejsze informacje w 3. punktach:

1. Przygotowanie do Rekolekcji rozpoczniemy w niedzielę 11 lutego 2024 r. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy gościć członka Wspólnoty św. Józefa z Tarnowa.

2. Rekolekcje „Oddanie św. Józefowi” potrwają od 15 lutego do 18 marca 2024 r.

Czego potrzeba, aby odprawić 33-dniowe, indywidualne Rekolekcje?
  • Rozważania rekolekcyjne znajdują się w książce o. Donalda Calloway’a pt. „Konsekracja św. Józefowi”. Książkę można nabyć w zakrystii w cenie 30 zł. Można również skorzystać z rozważań, które udostępniliśmy na stronie.
  • Warto zaplanować w każdym dniu czas konieczny do przeczytania lub wysłuchania treści rekolekcji.
  • Należy uczestniczyć w Mszy Świętej inaugurującej Rekolekcje w dn. 15 lutego 2024 r.

3. Rekolekcje zakończymy 19 marca 2024 r. w Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, dokonując na Mszy Świętej wieczornej uroczystego aktu Konsekracji Św. Józefowi.

O inicjatywie:

W 2021 roku, nakładem wydawnictwa Esprit, ukazała się w Polsce wydana w 2019 r. książka pochodzącego z USA marianina o. Daniela Callowaya pt. “Konsekracja św. Józefowi”. Wzorując się na zaproponowanych przez św. Ludwika rekolekcjach przygotowujących do oddania się w niewolę Matce Bożej, autor zaproponował ciekawą formę przygotowania się do oddania św. Józefowi.

Treść książki prowadzi przez 33 dni rozważań wezwań litanii do św. Józefa, a także przez nauczanie Kościoła i świętych o św. Józefie. Opisuje również liczne cuda i interwencje św. Józefa w życiu wielu chrześcijan oraz niezwykłą chwałę, jaką odbiera w niebie jako ziemski przybrany Ojciec i Opiekun Jezusa.

Poprzez lekturę rozważań poznajemy świętego Józefa w sposób dotąd nieznany. Dzięki aktowi zawierzenia przyjmujemy go na naszego duchowego ojca, konsekrujemy się mu, to znaczy stajemy jego własnością, zawierzając nasze życie i powołanie!

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!