Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM)

KSM – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Oddział Pustków Osiedle

,,Przez cnotę, naukę i pracę, służyć Bogu i Ojczyźnie”

Jesteśmy stowarzyszeniem, które zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo, aktywnie i z Bogiem wykorzystać swoją młodość. KSM to dla nas najlepszy sposób, by odnaleźć swoje miejsce w grupie rówieśników w szkole i parafii. Razem tworzymy wielką wspólnotę i rodzinę. Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem służyć Bogu i Ojczyźnie – jak mówi nasze zawołanie.

W każdy piątek spotykamy się w naszej salce parafialnej o godzinie 19:00. Wspólnie formujemy się, rozważamy Pismo Św., modlimy się i integrujemy. Dla każdego jest to bardzo wartościowy czas. Największą inicjatywą KSM-u Pustków Osiedle jest Walentynka dla Jezusa – spotkanie młodzieży i dorosłych, którzy duchem czują się młodo, w okolicach święta zakochanych, podczas którego możemy w piękny sposób, swoim świadectwem wiary, podarować swoje serce Panu Bogu.

Na swoim koncie mamy kilka akcji, które udało nam zorganizować: ,,Rozprowadzanie świątecznych pierniczków z siankiem”, ,,Kalendarze na nowy rok”, ,,Rozprowadzanie flag na święto niepodległości 11 listopada” i wiele innych. Bierzemy również czynny udział w dekanalnych i diecezjalnych spotkaniach młodzieży jako wolontariusze i współorganizatorzy: m.in. ,,Synaj”, ,,Rajd KSM im. ks. Walentego Gadowskiego w Beskidzie Sądeckim”, ,,Liga siatkarsko – koszykarska” oraz rekolekcje. Członkowie naszego oddziału biorą udział w szkoleniach pierwszego stopnia KSM, kursie MSA i wielu innych. Udzielamy się także w życiu parafii pisząc artykuły do gazetki parafialnej ,,Nasz Kościół” oraz uczęszczamy na spotkania Parafialnego Zespołu Synodalnego. Wspólnie przygotowujemy śpiewy i rozważania – różańcowe, na drogi krzyżowe lub adoracje.

Bycie w KSM-ie jest dla każdego z nas cudownym przeżyciem i spotkaniem z Bogiem przez drugiego człowieka. Dlatego właśnie zapraszamy i Ciebie! Piątek, godzina 19:00! Gwarantujemy wspaniałą i niezapomnianą przygodę z Bogiem i Bożymi ludźmi 🙂

GOTÓW!?

Opracowała Magdalena Szczepanek, Animatorka Dekanalna KSM