Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe

Maj jest czasem szczególnej czci Maryi, Matki Jezusa i naszej Matki. “To Ona jest najpiękniejszym kwiatem, jaki zakwitł ze stworzenia, „różą”, która ukazała się w pełni czasu, gdy Bóg, posyłając swego Syna, obdarzył świat nową wiosną”. (Benedykt XVI).

 

Przypominamy, że od dziś przez cały miesiąc w naszym kościele Nabożeństwa Majowe o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa, zachęcamy również do korzystania z Sakramentów świętych: Spowiedzi i Komunii Świętej. Jest taka możliwość czy to podczas Nabożeństwa Majowego (godz. 17:30), czy podczas Mszy Świętych rano (7:00) i wieczorem (godz. 18:00), czy w trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej (od ok. godz. 18:30 do 19:30).

 

„W trwającym okresie wielkanocnym zachęcam wszystkich do sakramentalnego pojednania się z Bogiem, gdyż „u tych, którzy przyjmują sakrament pokuty z sercem skruszonym i z pobożnym nastawieniem, zwykle nastają po nim pokój i pogoda sumienia wraz z wielką pociechą duchową” (KKK 1468)” – przypominał w komunikacie z dn. 18 kwietnia br. Ksiądz Biskup Andrzej Jeż.

 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!