Zapisy na XXXVIII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską

Drodzy Pielgrzymi, ruszyły zapisy na XXXVIII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Tegoroczne hasło Pielgrzymki to słowo „Idźcie”.

 

Zapisu do Grupy 13 PPT można dokonać w parafiach dekanatu Pustków-Osiedle, w Pustyni oraz Zawadzie. Obowiązuje nas limit 150 osób, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń oraz staż pielgrzymkowy w Grupie 13. Przy zgłoszeniu prosimy podać informację, który raz idziecie na pielgrzymkę oraz wypełnić załączniki, szczególnie ankietę o zdrowiu.

 

Pielgrzymowanie będzie miało charakter „sztafetowy”, tzn. w dniach od 17-23.08.2020 będziemy przeżywali PPT we własnych parafiach lub centrum organizacyjnym Grupy 13 w Pustkowie-Osiedlu. Apele z relacjami z trasy w kościele parafialnym w Pustkowie-Osiedlu codziennie o godz. 21:00.

 

Natomiast 24 sierpnia (w poniedziałek) o godz. 4:00 wyruszymy autokarami z Pustkowa-Osiedla na pielgrzymi szlak do Trzebniowa (popularne „Skałki”), gdzie o godz. 7:30 będziemy wraz z innymi grupami powiatu dębickiego uczestniczyć we Mszy Świętej na rozpoczęcie 8 dnia pielgrzymowania. O godz. 10:00 rozpoczniemy pielgrzymowanie piesze, aby pokonać odcinek 20 km (przewidziane są dwa postoje) do miejscowości Żuraw, skąd autokary Grupy 13 zabiorą nas do miejsc noclegowych, którymi są trzy domy rekolekcyjne (wszystkie w centrum, blisko Jasnej Góry, wyposażone w kaplice z Najświętszym Sakramentem).

 

 

Dla chętnych możliwość udziału w wieczornym apelu na Jasnej Górze, nocnym czuwaniu w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, zwiedzaniu kaplicy Marko Rupnika SJ w Dolinie Miłosierdzia obok Jasnej Góry. Wszystko po uprzednim zgłoszeniu do ks. Przewodnika.

 

25 sierpnia, tj. w ostatnim dniu pielgrzymki, po śniadaniu autokary przewiozą nas na parking przy Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze, skąd przejdziemy do parku, aby uroczyście wejść na Jasną Górę z Księdzem Biskupem Andrzejem Jeżem.

„Jako pierwsza w tym roku na Jasną Górę wejdzie grupa 13 – Świętego Dominika Savio. Tworzą ją pielgrzymi z parafii Dekanatu Pustków Osiedle oraz parafii Pustynia i Zawada” – zapowiedział ks. Zbigniew Szostak, dyrektor PPT.

 

Koszt pielgrzymowania z Grupą 13 św. Dominika Savio wynosi 200 zł (dzieci do 8 klasy Szkoły Podstawowej 170 zł) i obejmuje:
1. Legitymację pielgrzyma, ubezpieczenie, opiekę medyczną z ambulansem;
2. Dwudniowy wynajem autokarów, przejazd i powrót na trasie Pustków Osiedle – Częstochowa;
3. Nocleg w pokoju z łazienką oraz śniadanie (2, 3, 4-osobowe pokoje);
4. Koszulkę Grupy 13 św. Dominika Savio (przy zapisie proszę podać rozmiar – S, M, L, XL, XXL).

 

Ostatecznie zapisu można dokonać podczas spotkania organizacyjnego Grupy 13 w dn. 26.07.2020 r. w Pustkowie-Osiedlu. Zaczynamy Mszą Świętą o godz. 18:00.