Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – Patrona Parafii

W piątek 8 maja uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski, patrona Diecezji i naszej Parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych o godz. 7:00 i 18:00 oraz na Nabożeństwo Majowe o godz. 17:30.

 

W niedzielę 10 maja odpust parafialny ku czci św. Stanisława BM, patrona naszej Parafii. Msze Święte: w sobotę o godz. 18:00 (z formularza niedzielnego) i w niedzielę o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 18.00. Zapraszamy!

 

Uroczystej sumie odpustowej o godz. 11:00 będzie przewodniczyć ksiądz prałat Antoni Kocoł, proboszcz sanktuarium w Czudcu, były wikariusz w naszej Parafii. Mszę Świętą transmitujemy na http://kamery24.org/transmisja/.

 

W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, tj. nawiedzenie świątyni parafialnej, przyjęcie komunii świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Zachęcamy do ufnej modlitwy.

 

W związku z odpustem:

1. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Promyczek, do 10 maja dzieci mogą obejrzeć film o św. Stanisławie ze Szczepanowa https://www.youtube.com/watch?v=In6p5ZsqTbQ. Do filmu opracowano okolicznościowy quiz, w którym można sprawdzić wiedzę o naszym Patronie: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfNM_tjY0Gb_nogO6…/viewform

 

2. Młodzieży i dorosłym proponujemy obejrzenie animacji przygotowanej przez Muzeum Narodowe w Warszawie: https://www.youtube.com/watch?v=3q8RG7sHvb0. Również dla starszych przygotowaliśmy specjalny quiz o św. Stanisławie ze Szczepanowa: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSd2VqgJ5H6zr1A5zD…/viewform