Początek V Synodu Diecezji Tarnowskiej

Dzisiaj rozpoczął się V Synod Diecezji Tarnowskiej, który potrwa trzy lata.

 

Dzisiaj zainaugurowaliśmy V Synod Diecezji Tarnowskiej. Rozpoczęcie tego najbardziej doniosłego w życiu lokalnego Kościoła wydarzenia obwieściły dzwony kościołów w całej diecezji. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:00 w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Po krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu, biskupi, kapłani i wierni z całej diecezji przeszli ulicami Tarnowa do katedry. W procesji nieśli relikwie świętych i błogosławionych wywodzących się z diecezji tarnowskiej. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył arcybiskup Marek Jędraszewski.

Synod potrwa trzy lata i będzie odbywał się pod hasłem „Kościół na wzór Chrystusa”. Pierwszy rok synodu zostanie poświęcony rodzinie, a kolejny wspólnocie parafialnej. W trzecim ostatnim roku podczas synodu podjęta zostanie tematyka ewangelizacji.

Aktualności na temat V Synodu Diecezji Tarnowskiej są publikowane systematycznie na stronie internetowej http://www.synodtarnow.pl.

Synod Diecezji Tarnowskiej wspierany jest również komunikacją w mediach społecznościowych: