Ogłoszenia parafialne: Niedziela, 9.12.2018

 

 1. Za ofiary składane dzisiaj na tace, które są przeznaczone na cele inwestycyjna w parafii, jak i również za ofiary składane do puszek jako pomoc kościołowi na wschodzie. Za ten dar serca składamy Bóg zapłać.
 2. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 41 za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o tą posługę prosimy bl. 40.
 3. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne, a Caritas rozprowadza świece wigilijne przy wyjściu z kościoła. Tę płonącą świecę podczas wieczerzy wigilijnej, możemy później zapalić w lampionie na cmentarzu, jako wyraz jedności ze zmarłymi i wiary w życie wieczne.
 4. Przypominamy że, codziennie o godz. 17.00 Msza św. Roratnia. Zapraszamy.
 5. W czwartek dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
 6. W Piątek spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio. O godz. 16.30 różaniec w intencji Rodzin, następnie Msza św. z kazaniem, i wystawienie Najświętszego Sakramentu z odczytaniem dziękczynień i próśb. Zapraszamy i zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki.
 7. Spotkanie kolędników misyjnych w piątek /21 grudnia/o godz. 16.00 w szkole.
 8. W sobotę rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus.
 9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w czwartek – św. Łucji a w piątek – św. Jana od Krzyża. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Sylwester Brzeźny, Diecezjalny Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza. Dzień spowiedź św. dla całej parafii będzie we wtorek, tj. 18 grudnia.
 11. Sakrament bierzmowania będzie udzielany w naszej parafii 24 kwietnia o godz. 18.00 przez ks. bpa Leszka Leszkiewicza.
 12. Zapraszamy do lektury czasopism religijnych, które można zakupić przy wyjściu z kościoła.
 13. W piątek po południu i w sobotę tj. 14 i 15 XII. w sklepach naszego osiedla będzie prowadzona przez młodzież akcja „Tak Pomagam” czyli zbieranie żywności dla potrzebujących. Prosimy o życzliwe zainteresowanie się i aktywne włączenie.
 14. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki po Mszy św. o godz. 9.00.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności † Emilia Magierska, † Maria Panek i † Jan Krupa – pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00.