Ogłoszenia parafialne: Niedziela, 16.12.2018

Ogłoszenia parafialne na III  Niedzielę Adwentu (16.-23.12.2018 r.)

 

 1. Trzecia niedziela Adwentu nazywana niedzielą Gaudete – „Radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii pojawiły się szaty różowe.
 2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Sylwester Brzeźny, Diecezjalny Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza. O godz. 700,900,1100 Msza św. z nauką rekolekcyjną. Po Mszy św. o godz. 1100 będzie Adoracja Najśw. Sakramentu  do wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz.1500, w czasie której będziemy modlić się za uzależnionych nałogami dzisiejszych czasów. O godz. 1700 Msza św., a o 1745 Nauka stanowa dla Kobiet i Mężczyzn.          

poniedziałek, we wtorek i środę  Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich rano o godz.800, a wieczorem o godz. 1800.

Spowiedź we WTOREK:

 

 • od godz. 900– 1030 i 1100– 1200
 • od godz. 1400  – 1530 1600 – 1800.

Plan rekolekcji jest wywieszony  na banerze. Tradycyjnie w środęna zakończenie rekolekcji będzie zbierana  składka.

W poniedziałek, wtorek i środę  nie będzie Mszy św. rano O godz. 700tylko o godz. 800 , a wieczorem nie o 17 tylko o 1800.

 

 1. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się we wtorek od godz. 930Prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
 2. Od czwartku Msza św. wieczorna RORATNIA o godz. 1700Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Prosimy o składanie próśb i podziękowań do skrzynki.
 3. Spotkanie kolędników misyjnych w piątek/ 21 grudnia/o godz.1600 w szkole.
 4. Parafialny Caritas zaprasza na Wieczerzę Wigilijną w sobotę tj. 22.XII. o godz.1800 bezdomnych, samotnych, potrzebujących i tych,  którzy chcą się podzielić opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczne. Jest prośba do parafian o upieczenie i ofiarowanie ciasta na to wigilijne spotkanie.
 5. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne, a Caritas rozprowadza świece wigilijne przy wyjściu z kościoła. Tę płonącą świecę podczas wieczerzy wigilijnej, możemy później zapalić w lampionie na cmentarzu, jako wyraz jedności ze zmarłymi i wiary w życie wieczne.
 6. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 40 za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o tą posługę prosimy bl. 39.
 7. Wyrażamy wdzięczność za dary składane do kosza w „akcji tak pomagam”, młodzieży za aktywne włączenie się, Gimnazjalnemu Szkolnemu Kołu Caritas, właścicielom sklepów za pozytywne podejście do tej akcji. Bóg zapłać.
 8. W najbliższą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100 zapraszamy dzieci.
 9. We wtorek, w dzień naszej parafialnej spowiedzi młodzież będzie rozprowadzała własnoręcznie upieczone i udekorowane pierniki świąteczne oraz kalendarze, dochód uzyskany z ich dystrybucji wspomoże nasze młodzieżowe inicjatywy.
 10. Zapraszamy do lektury czasopism religijnych, które można zakupić przy wyjściu zkościoła . Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć nasze parafialne czasopismo „Nasz Kościół” numer Zimowy, zapraszamy już dziś do lektury za tydzień.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zofia Bogdan – pogrzeb  w środę  o godz. 1300. Dobry Jezu….
 12. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki po Mszy św. o godz. 900.