Ogłoszenia parafialne: 8.12.2019, II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne: 8.12.2019, II Niedziela Adwentu

 1.  Za ofiary składane dzisiaj na tace, które są przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii, jak również za ofiary składane do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie wyrażamy Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj od godz. 12:00 do 13:00 zapraszamy na „Godzinę łaski dla świata” w kościele, a o godz. 15:00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z rodzinami do kawiarenki parafialnej na nowoczesne gry planszowe.
 3. Przypominamy, że codziennie o godz. 17:00 Msza św. Roratnia. Zapraszamy.
 4. W środę na  Mszę św. wieczorną  zapraszamy dzieci kl. III wraz z rodzicami.
 5. W piątek (13 grudnia) spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio. O godz. 16:30 Różaniec w intencji Rodzin, następnie Msza św. z kazaniem i wystawienie Najświętszego Sakramentu z odczytaniem dziękczynień i próśb. Jest to dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
 6. W piątek po południu i w sobotę, tj. 13 i 14 grudnia w sklepach naszego Osiedla będzie prowadzona przez młodzież akcja „Tak Pomagam”, czyli zbieranie żywności dla potrzebujących. Prosimy o życzliwe zainteresowanie się i aktywne włączenie.
 7. Spotkanie kolędników misyjnych w piątek (13 grudnia) godz. 16:00 w budynku szkoły.
 8. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 52 kl. 3 i 4 za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o tę posługę prosimy mieszkańców bl. 51.
 9. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne, a Caritas przy wyjściu z kościoła rozprowadza świece wigilijne.
 10. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w piątek – św. Łucję, a w sobotę – św. Jana od Krzyża. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. Zapraszamy do lektury czasopism religijnych, które można zakupić przy wyjściu z kościoła.
 12. W Uroczystość Chrystusa Króla w Katedrze Tarnowskiej zostały wręczone medale „Dei Regno servire” – „Zasłużony dla Królestwa Bożego”. Wśród wyróżnionych za wieloletnią służbę na rzecz  diecezji i parafii był nasz Pan organista Józef Skitał. Z serca gratulujmy. Po dzisiejszej Mszy świętej o godzinie 9:00, w naszej parafialnej kawiarence będzie można złożyć osobiście gratulacje Panu Józefowi. Serdecznie zapraszamy!
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Marian Wziętek. Pogrzeb dzisiaj o godz. 14:00. Dobry Jezu…