Ogłoszenia parafialne: 8.03.2020, II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne: 8.03.2020, II Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Dziś obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji do puszek przed świątynią zbiórka na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 2. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:00, a po nich Msza św. wieczorna.
 3. W poniedziałek w naszej Parafii odbędzie się peregrynacja obrazu i relikwii św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej. Nasze modlitewne spotkanie rozpoczniemy o godz. 17:30 uroczystym wniesieniem relikwii i obrazu św. Jana Pawła II i wspólną modlitwą różańcową. O godz. 18:00 będziemy celebrować Mszę świętą z nabożeństwem do św. Jana Pawła II wraz z odczytaniem próśb i podziękowań. Zapraszamy.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16:30.
 5. W środę na Mszę św. wieczorną o 17:00zapraszamy dzieci kl. III wraz z rodzicami.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.
 7. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:30. O godz. 17:00 spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio, na które złoży się: Droga Krzyżowa, Msza św. z kazaniem, adoracja Najświętszego Sakramentu z odczytaniem próśb i podziękowań oraz ucałowanie relikwii. Serdecznie zapraszamy i przypominamy o składaniu próśb i podziękowań do skrzynki. Droga Krzyżowej dla młodzieży będzie o godz. 19:00.
 8. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 39 kl. 1 i 2 za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców bl. 39 kl. 3 i 4.
 9. Od najbliższej niedzieli Caritas będzie rozprowadzał świece wielkanocne, tzw. paschaliki i baranki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele charytatywne.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie wszystkim Kobietom z racji ich święta, życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 11. Zapraszamy do lektury czasopism religijnych, które można zakupić przy wyjściu z kościoła. KSM rozprowadza książkę Pani Agnieszki Kani „Szukając sensu. Drogi Krzyżowe ścieżkami życia”. Zachęcamy do nabywania i korzystania z niej.
 12. Klub HDK PCK im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej zaprasza na Akcję poboru krwi w dniu 11 marca (środa) od godz. 9:00 do 12:00 w Centrum Aktywności Gospodarczej i Społecznej obok bramy Lerg.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Anna Kłeczek. Dobry Jezu…
 14. Zachęcamy w każdą niedzielę do spotkań w naszej kawiarence przy kawie lub herbacie oraz ciastku po Mszy św. o godz. 9:00.