Ogłoszenia parafialne: 7.06.2020, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu” i pobożnie czyni znak krzyża. Jest to niedziela przygotowująca nas do jubileuszu parafii poprzez słowo i obecność ks. Marcina Jarka, byłego wikariusza. Dziś również zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe do Serca Jezusa;
  • codziennie po Mszy św. wieczornej do godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, możliwość spowiedzi i  komunii św.;
  • w poniedziałek – św. Jadwigi; zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 młodzież przygotowującą się do sakramentu  bierzmowania; od godz. 17:00 spowiedź przed bierzmowaniem; po Mszy św. wieczornej sprzątanie kościoła;
  • we wtorek w naszej świątyni będzie udzielany sakramentu bierzmowania uczniom kl. VIII naszego dekanatu. O godz. 15:30 parafie: Ocieka, Pustków, Nagoszyn, Brzeźnica, a o godz.  18:00 parafie: Lubzina, Korzeniów,  Ostrów, Paszczyna, Skrzyszów i Pustków-Osiedle. Prosimy rodziców, świadków i młodzież o przybycie do kościoła o godz. 17:30. Składka w tym dniu jest przeznaczona na stypendium dla młodzieży Fundacji im. Ks. Abp. Jerzego Ablewicza;
  • w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – BOŻE CIAŁO. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 – z procesją wokół kościoła i o godz. 18:00. Adoracja Eucharystyczna od 20:00 do 21:00.  Składka w tym dniu przeznaczona jest na Hospicja i cele charytatywne. Bardzo prosimy rodziców klasy II b o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała wokół kościoła. Zapraszamy małe dzieci do sypania kwiatków, do dzwonienia, DSM, lektorów, ministrantów. Niech liczny udział w procesji będzie świadectwem naszej  wiary;
  • w piątek –  wspomnienie bł. Romana Sitki;
  • w sobotę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy;
  • przyszła niedziela – składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w Parafii. W maju ofiary do kopert i na konto złożyło 145 rodzin na kwotę 8.100  zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy z serca Bóg zapłać i polecamy się Waszej ofiarności. Również będą zbierane ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. Przez Oktawę Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem będzie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.

 

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 37 kl. 5 i 6 za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców bl. 36.

 

5. Wszystkim solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.