Ogłoszenia parafialne: 5.04.2020, Niedziela Palmowa

 

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7:00­, 9:00, 11:00 i 18:00.
 2. Rozpoczynamy wyjątkowe, bo naznaczone pandemią obchody Wielkiego Tygodnia. Ks. Biskup wzywa wszystkich wiernych do pozostania w domach i do uczestnictwa w celebrowaniu Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem mediów (liturgia Triduum paschalnego będzie bez udziału wiernych).
 3. Nabożeństwa w Dni Triduum Paschalnego: W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 – pamiętajmy w ten dzień o poście ścisłym – trzy posiłki (od 18-60 roku życia) oraz poście od mięsa (od 14 roku życia). W Wielką Sobotę – Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00.
 4. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 7:00 modlimy się w kościele modlitwą brewiarzową: Ciemna Jutrznia.
 5. Przez wszystkie dni kościół będzie otwarty, aby dać możliwość indywidualnej modlitwy (pamiętajmy o obecności max. 5 osób w świątyni). W tym roku nie urządzamy w świątyniach Ciemnic, Grobów Pańskich i procesji rezurekcyjnej. Informacje odnośnie przeżywania Niedzieli Wielkanocnej zamieścimy na stronie parafialnej i w gablotach.
 6. Do Wielkiej Środy po Mszy św. wieczornej (do godz. 19:30) wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi z zachowywaniem wszelkich zasad ostrożności. Można również wcześniej kontaktować się telefonicznie odnośnie spowiedzi. Zarazem przypominamy o możliwości wzbudzenia sobie żalu doskonałego połączonego ze szczerą wolą wyspowiadania się jak tylko to już będzie możliwe oraz byśmy korzystali z komunii św. duchowej (więcej informacji na ten temat).
 7. Biskup zachęca wszystkich wiernych, aby w Wielką Środę wieczorem w swoich domach przeżyć rodzinne nabożeństwo pojednania (przygotowany rytuał jest na parafialnej stornie internetowej).
 8. W tym roku nie będzie obrzędu błogosławienia pokarmów w kościołach (jak również w innych miejscach publicznych). Nie rezygnujmy jednak z przygotowania tradycyjnej „święconki” i dokonajmy obrzędu ich błogosławieństwa w domach, w gronie rodzinnym przed śniadaniem wielkanocnym (obrzęd znajduje się na stornie internetowej).
 9. Zachęcamy, aby każdego dnia łączyć się z nami w modlitwie różańcowej o godz. 20:30, jak również znajdźmy czas na osobiste odprawienie dziś Gorzkich Żali, a w Wielki Piątek Drogi Krzyżowej.
 10. Nadal pamiętajmy o osobach starszych i chorych, aby w miarę możliwości spieszyć im z pomocą.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Pod koniec tygodnia będzie do nabycia (samo obsługowo) na stoliku podwójny świąteczny numer Gościa Niedzielnego. Warto nabyć ten tygodnik, aby wolny czas wypełnić wartościową lekturą.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Bożych łask, a wszystkim Parafianom zdrowia i opieki Matki Bożej.
 13. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Krzysztof Magierski. Dobry Jezu…