Ogłoszenia parafialne: 31.05.2020, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa,
  • codziennie po Mszy św. wieczornej do godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, możliwość spowiedzi wielkanocnej i  komunii św.,
  • w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godzinie 7:00, 9:00 i 18:00, spotkanie dzieci I komunijnych w kościele  o godz. 15:00 kl. 3a, o godz. 16:00 kl. 3b; jest to Dzień Dziecka, wszystkim dzieciom życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy na Mszę św. wieczorną,
  • w środę – św. Karola Lwangi i Towarzyszy,
  • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; spotkanie dzieci I komunijnych w kościele o godz. 15:00 kl. 3a, o godz. 16:00 kl. 3b; spowiedź od godz. 17:00, nabożeństwo i Msza św. dla bierzmowanych o godz. 18:00,
  • w piątek –  wspomnienie św. Bonifacego; I piątek miesiąca modlimy się za misje i misjonarzy oraz modlitwa wynagradzająca na Mszy św. wieczornej; spowiadamy od godz. 17:00; nabożeństwo i Msza św. dla bierzmowanych o godz. 18:00; po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców kl. 2b w sprawie ołtarzy na Boże Ciało. Udamy się do chorych z racji I piątku miesiąca. Prosimy o potwierdzenie przyjęcia kapłana,
  • w sobotę – nabożeństwo fatimskie z racji I soboty miesiąca, o godz. 17:30Nowenna do Matki Bożej, o godz. 18:00 Msza św., Różaniec Fatimski i procesja z Figurą MB w stronę Nowego Osiedla z zachowaniem przepisów /do 150 osób/,
  • przyszła niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; zmiana tajemnic różańcowych; niedziela przygotowująca nas do jubileuszu parafii poprzez słowo ks. Marcina Jarka, byłego wikariusza.

3. Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii odbędzie się 9 czerwca o godz. 18:00.

 

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bloku 37 kl. 3 i 4 za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców z bl. 37 kl. 5 i 6.

 

5. Wszystkim solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Dariusz Hajdo . Polećmy jego duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…