Ogłoszenia parafialne: 3.05.2020, IV Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania, Święto Narodowe 3 Maja. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele (kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie).

 

2. Codziennie po Mszy św. wieczornej, do godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, możliwość spowiedzi i udzielanie komunii św. w okresie wielkanocnym z zachowywaniem wszelkich zasad ostrożności.

 

3. W tym tygodniu:

  • codziennie – nabożeństwo majowe o godz. 17:30; zadbajmy o kapliczki i wizerunki Maryi;
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika; modlimy się za strażaków;
  • w środę – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów;
  • w I czwartek miesiąca – dziękujemy za Eucharystię i Kapłaństwo; nabożeństwo o powołania;
  • w piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, diecezji i naszej Parafii; rocznica zakończenia II wojny światowej; nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 

4. Najbliższa niedziela jest dla naszej wspólnoty parafialnej dniem odpustu ku czci św. Stanisława BM – Patrona naszej Parafii. Kazanie i Sumę odpustową o godz. 11:00 celebrował będzie ks. prałat Antoni Kocoł, proboszcz sanktuarium w Czudcu, były wikariusz w naszej Parafii. Uroczystością odpustową rozpoczynamy duchowe przygotowanie do Jubileuszu 50-lecia duszpasterstwa w naszej Parafii. Zapraszamy na Sumę odpustową z zachowanie przepisów. Nie będzie procesji.

 

5. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii – składane na tacę oraz wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą, drugą niedzielę miesiąca będą przeznaczone na cele inwestycyjne.

 

6. Dziękujemy członkom Caritas za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Bóg zapłać. W tym tygodniu prosimy, w miarę możliwości, o tę posługę mieszkańców bl. 38 kl. 1.

 

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zapewniamy o modlitwie i zapraszamy do wspólnej modlitwy.