Ogłoszenia parafialne: 26.04.2020, III Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do częstego czytania Pisma Świętego w naszych wspólnotach rodzinnych. Po Mszy św. o godz. 9:00 będziemy czytać na głos Pismo św. w naszym kościele do godz. 11:00. Zapraszamy do słuchania i czytania Pisma św. i komentarzy ks. Wojciecha Węgrzyniaka.

 

2. Codziennie po Mszy św. wieczornej do godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, możliwość spowiedzi i udzielanie komunii św. w okresie wielkanocnym, z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności.

 

3. W naszym kościele we Mszach Świętych lub innych celebracjach może uczestniczyć do 80 osób, przy zachowaniu przepisowej odległości między sobą, z zakrytymi ustami i nosem.

 

4. W tym tygodniu:

  • w środę 29.04 – święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy; Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej, rozpoczęcie Nowenny do św. Stanisława BM przed Uroczystością Odpustową;
  • w piątek 1.05 – rozpoczęcie nabożeństw majowych o godz. 17:30;
  • I piątek miesiąca – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika; modlimy się za ludzi pracy; wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na Mszy Św. o godz. 7:00 i 18:00. Z powodu epidemii kapłani nie odwiedzą chorych z posługą sakramentalną;
  • I sobota miesiąca – uroczystość NMP, Królowej Polski; Dzień Modlitw za Emigrację; Dzień Flagi RP; Dzień Polonii i Polaków za Granicą; Msze Św. o godz. 7:00, 9:00, o godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, o godz. 18:00 Msza Św. i Nabożeństwo Fatimskie. Nie będzie procesji;
  • w przyszłą niedzielę – Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania, Święto Narodowe 3 Maja.

5. Serdecznie dziękujemy Parafianom, którzy materialnie wspierają funkcjonowanie naszej parafii, przekazują ofiary na konto parafialne lub osobiście. Niech Bóg wynagrodzi hojność serc.

 

6. Dziękujemy członkom Akcji Katolickiej za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać. W tym tygodniu prosimy w miarę możliwości o zgłoszenie się chętnych do pomocy w sprzątaniu.

 

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zapewniamy o modlitwie i zapraszamy do modlitwy.

 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Zdzisław Sowa. Dobry Jezu…