Ogłoszenia parafialne: 23.02.2020, VII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne: 23.02.2020, VII Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Do południa – po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, do rozpoczęcia następnej Mszy św. Zachęcamy do cichej, osobistej modlitwy.

Po południu – zapraszamy na wspólną modlitwę o dowolnej, wybranej przez siebie godzinie. Modlitwie wspólnej przewodniczyć będą grupy działające w naszej Parafii i tak prosimy:

 

 • od godz. 13:00 – Róże Żywego Różańca mężczyzn;
 • 14:00 – Caritas;
 • 15:00 – Godzina Miłosierdzia Bożego – Akcja Katolicka;
 • 16:00 – Adoracja prywatna;
 • 17:00 – Msza św. z Nieszporami Eucharystycznymi.

 

 1. Porządek Adoracji w poniedziałek i wtorek: Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 7:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień do godz.17:00 – Msza św. z Nieszporami. Prosimy o prowadzenie adoracji grupy parafialne wypisane w programie. Program wywieszony w gablocie. Serdecznie zapraszamy.
 2. W tym tygodniu Środa Popielcowa. Msze św. 7:00, 9:00 i 17:00. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem podczas liturgii tego dnia wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Ofiary składane na tace są przeznaczone na cele charytatywne. W tym dniu obowiązuje post od pokarmów mięsnych – od 14 roku życia i post ścisły – 3 posiłki w tym jeden do syta – od 18 do 60 roku życia.
 3. W piątek rozpoczynamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

 

 • dla Dzieci o godz. 16:00;
 • dla Dorosłych o godz. 17:00 i Msza św.;
 • dla Młodzieży o godz. 19:00. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. Od przyszłej Niedzieli rozpoczynają się Gorzkie Żale o godz. 17:00. Po Gorzkich Żalach, przed godz. 18:00 Msza św.
 2. Za dzisiejsze ofiary składane na ogrzewanie kościoła i plebani wyrażamy z serca Bóg zapłać.
 3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 41 za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców bl. 40.
 4. Zapraszamy do lektury czasopism religijnych, które można zakupić przy wyjściu z kościoła.
 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Aleksandra Kołodziej. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…
 6. W najbliższą niedzielę – 1 marca – będzie można zakupić książkę Pani Agnieszki Kani pt. „Szukając sensu. Drogi Krzyżowe ścieżkami życia”. Jest to publikacja, która zawiera rozważania szesnastu Dróg Krzyżowych. Mają one dla naszej Parafii znaczenie szczególne. Teksty powstawały od roku 2004 do chwili obecnej i były odczytywane podczas nabożeństw dróg krzyżowych ścieżkami Osiedla. Publikacja wpisuje się w dziękczynienie za 50 lat działalności Parafii. W roku tego pięknego Jubileuszu warto jeszcze raz przypomnieć, co w życiu chrześcijanina jest najważniejsze – wiara, nadzieja i miłość. Książkę będzie można nabyć po każdej Mszy Świętej w kościele. Koszt dystrybucji – 20 zł. Część dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona na działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Pustkowie – Osiedlu. Wieczór autorski odbędzie się 1 marca o godzinie 18:00 w kawiarence parafialnej.