Ogłoszenia parafialne: 19.04.2020, II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy w modlitwach o woluntariuszach naszego parafialnego Caritas, ofiarodawcach i wspomagających dzieło Caritas. Msza św. w ich intencji będzie dzisiaj o godz. 11:00. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

2. Od dzisiejszej niedzieli po Mszy św. wieczornej do godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, możliwość spowiedzi i udzielanie komunii św. w okresie wielkanocnym z zachowywaniem wszelkich zasad ostrożności.

 

3. Zgodnie z rozporządzeniem rządowym od 20 kwietnia w kościołach może przebywać 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele może z tego względu przebywać jednocześnie 63 osoby w bezpiecznych odstępach i w maseczkach ochronnych. W związku z trwającymi ograniczeniami bp Andrzej Jeż podtrzymuję dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby związane z zamówioną intencją lub – w przypadku Mszy pogrzebowej – najbliższa rodzina. Pozostałe osoby mogą w niej uczestniczyć w miarę wolnych miejsc. Nadal korzystajmy z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw.

 

4. Wtorek jest dniem całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Zachęcamy parafian do cichej, osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, który będzie wystawiony przez cały dzień, do Mszy św. wieczornej.

 

5. Msza św. wieczorna w soboty będzie odprawiana z formularza niedzielnego jak Msza św. niedzielna.

 

6. Serdecznie dziękujemy parafianom, którzy materialnie wspierają funkcjonowanie naszej parafii, przekazują ofiary na konto parafialne lub osobiście. Niech Bóg wynagrodzi hojność serc.

 

7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w czwartekUroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski, a w sobotę – Święto św. Marka, Ewangelisty. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

 

8. Przyszła Niedziela jest Niedzielą Biblijną.

 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Krzysztof Wieczorkiewicz, śp. Izabela Twardy, śp. Kazimierz Ignarski (pogrzeb we wtorek o godz.12:00, z uwzględnieniem wszelkich przepisów). Dobry Jezu…