Ogłoszenia parafialne: 1.12.2019, I Niedziela Adwentu

 

Ogłoszenia parafialne: 1.12.2019, I Niedziela Adwentu

 

 1. Dzisiejszą niedzielą adwentową rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wielka Tajemnica Wiary”.
 2. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Roraty codziennie wieczorem o godz. 17:00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych.
 3. Dzisiaj poświęcamy opłatki wigilijne, które są do nabycia w zakrystii. Ofiary składane przy opłatkach są przeznaczone na potrzeby parafialne. Caritas jak co roku rozprowadza świece wigilijne.
 4. W tym tygodniu:
  • I czwartek miesiąca – zapraszamy na Mszę św. wieczorną młodzież kl. VIII wraz z rodzicami na specjalne nabożeństwo przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania;
  • I piątek – na Mszę św. wieczorną szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież kl. VII;
  • Spowiadamy codziennie przed Mszą św. rano i wieczorem, a w czwartek i piątek od godz. 16:00;
  • I sobota – Nabożeństwo Fatimskie: o godz.16:30 Nowenna, a o godz. 17:00 Msza św. i Różaniec Fatimski w intencji rekolekcji adwentowych.
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej św. Mikołaj pragnie spotkać się z Liturgiczną Służbą Ołtarza i grupami apostolskimi.
 6. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 52 kl. 1 i 2 za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców bl. 52 kl. 3 i 4.
 7. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. W listopadzie ofiary do kopert złożyło 168 rodzin na kwotę 8 300 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy z serca Bóg zapłać. Polecamy się waszej ofiarności w tę najbliższą niedzielę.
 8. W następną niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz.11:00 uroczyste przyjęcie dziewczynek do Służby Maryjnej i kandydatów na ministrantów. Jest to równocześnie dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, z tej racji zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi.
 9. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w godzinach od 12.00 do 13.00 przypada „Godzina łaski dla świata”. Łączy się ona z objawieniem Maryi, która 8 grudnia 1947 roku w Montichiari, we Włoszech, powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. W naszym kościele Godzina Łaski będzie animowana przez młodzież. Zapraszamy do wspólnej modlitwy 8 grudnia, bezpośrednio po zakończeniu Sumy parafialnej.
 10. Również w niedzielę 8 grudnia zapraszamy na wspólne granie w nowoczesne gry planszowe. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych z rodzinami. Wspólne granie rozpocznie się o godz. 15:00 w naszej kawiarence parafialnej.
 11. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek – św. Franciszka Ksawerego, w środę – św. Barbarę, w piątek – św. Mikołaja, a w sobotę – św. Ambrożego. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych.
 12. Zapraszamy do lektury czasopism religijnych.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Krzysztof Michałek. Dobry Jezu…