Ogłoszenia parafialne: 1.03.2020, I Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:00 z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. Kazimierz Gołas z Brzeźnicy, a po nich przed godz. 18:00 Msza św.
 2. Witamy w naszej parafii Diakona mgr Szczepana Wajdę z parafii Sobolów, który będzie odbywał praktykę duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej. Życzymy mu wielu łask Bożych i życzliwości Parafian.
 3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 40 za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców bl. 39 kl. 1 i 2.
 4. W tym tygodniu:

I czwartek miesiąca – na Mszę św. wieczorną zapraszamy Młodzież kl. VIII wraz z Rodzicami na swoje specjalne nabożeństwo przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania;

I piątek miesiąca – Msza św. do Serca Jezusowego o godz. 7:00, wieczorem Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16:00, dla dorosłych o godz. 17:00 i Msza św., dla młodzieży o godz. 19:00;

I sobota miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 16:30 – Nowenna, a o godz. 17:00 Msza św. i Różaniec Fatimski. Bardzo gorąco i serdecznie wszystkich zapraszamy. Będziemy modlić się o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych.

 

 1. Spowiadamy codziennie przed Mszą św. rano i wieczorem, a w czwartek od godz. 16:00 i w piątek od godz. 15:30.
 2. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. W lutym ofiary do kopert złożyło 191 rodzin na kwotę 8350 zł. Za gesty zrozumienia, życzliwości i wszelkie ofiary składam z serca Bóg zapłać, polecając się Waszej ofiarności w tę najbliższą niedzielę.
 3. W najbliższą niedzielę przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej będą zbierać ofiary do puszek na ogólnopolski Fundusz Misyjny.
 4. W środę święto św. Kazimierza. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Zapraszamy do lektury czasopism religijnych, które można zakupić przy wyjściu z kościoła.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Izabella Kokoszka. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…
 7. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej można zakupić książkę Pani Agnieszki Kani pt. „Szukając sensu. Drogi Krzyżowe ścieżkami życia”. Jest to publikacja, która zawiera rozważania 16-stu Dróg Krzyżowych. Mają one dla naszej Parafii znaczenie szczególne. Teksty powstawały od roku 2004 do chwili obecnej i były odczytywane podczas nabożeństw dróg krzyżowych ścieżkami Osiedla. Publikacja wpisuje się w dziękczynienie za 50 lat działalności Parafii.Koszt dystrybucji – 20 zł. Część dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona na działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Pustkowie – Osiedlu.
 8. Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki po Mszy św. o godz. 9:00 na kawę, herbatkę oraz ciastko.