Ogłoszenia duszpasterskie: 9.10.2022, 28 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj odbywa się doroczne liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii i przystępujących do Komunii św.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30; zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Również zachęcamy o włączenie się do Róż Różańcowych.
  • we wtorek – na Różaniec i Mszę Świętą zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. i ich rodziców.
  • w czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.
  • w piątek – nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio. Prosimy o składanie próśb i podziękowań. Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela, modlimy się za nauczycieli i wychowawców żyjących i zmarłych.
  • w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa.
  • w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz. 11:00. Jest to Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia pomagająca zdolnej młodzieży.

3. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne w parafii.

 

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 38 kl. 1 i 2 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (500 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 38 kl. 3.

 

5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Wyrazem naszej pamięci modlitewnej za bliskich zmarłych są wypominki. Kartki, na których wypisujemy zmarłych są na stoliku w kościele. Bardzo prosimy, aby zmarłych wypisać na właściwej kartce (wypominki całoroczne lub listopadowe) i o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii. Prosimy o utrzymywanie porządku na cmentarzu.

 

6. Ponawiamy prośbę o zgłaszanie kandydatów na wybory do nowej Rady Parafialnej.

 

7. Wszystkim solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Zdzisław Dobrzański, pogrzeb w poniedziałek o godz. 14:00. Dobry Jezu…