Ogłoszenia duszpasterskie: 9.06.2024, 10 Niedziela Zwykła

1. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17:45.

 

2. W tym tygodniu:

  • we wtorek wspomnienie św. Barnaby apostoła.
  • w środę – wspomnienie bł. Roman Sitki kapłana, męczennika.
  • w czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy.
  • w piątek nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio. O godz. 17:30 Różaniec, Msza św. i adoracja z odczytaniem próśb i podziękowań; wspomnienie bł. Michała Kozala.
  • w sobotę – 12 rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwach.

3. Za ofiary składane dzisiaj na tace, które są przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii i do puszek na UPJPII w Krakowie i Tarnowie wyrażamy z serca Bóg zapłać.

 

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Sadowa i Zielona (od P. Barnaś do P. Kusibab) za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (650 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary dalsze domy ul. Słonecznej od P. Ferfeckich do P.  Jamróz (lewa i prawa strona).

 

5. „V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.

 

6. Wszystkim solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.