Ogłoszenia duszpasterskie: 9.05.2021, Szósta Niedziela Wielkanocna, Uroczystość Odpustowa

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława BM. Dziękujemy naszemu Patronowi za opiekę i łaski otrzymane przez Jego wstawiennictwo. Dziękujemy ks. Kazimierzowi Gołasowi, byłemu proboszczowi w Pustyni za słowo Boże i celebrę Mszy św. Bóg zapłać.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie  Nabożeństwo majowe o godz. 17:30.
  • w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
  • w piątek od godz. 16:00 spowiedź dzieci – I komunijnych, rodziców, rodzeństwa i chrzestnych; nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio o godz. 18:00;  święto św. Macieja Apostoła; rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.
  • w sobotę – wspomnienie św. Zofii.
  • w przyszłą Niedzielę (Wniebowstąpienie Pańskie); I Komunia św. dzieci kl. III na Mszy św. o godz. 12:30.

 

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 51 za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy rodziców dzieci komunijnych. Również wyrażamy wdzięczność tym, którzy ofiarnie pracowali przy kościele i plebanii. Bóg zapłać.

 

4. Za ofiary składane dzisiaj na tace, które są przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii wyrażamy z serca Bóg zapłać. Zostały umieszczone w relikwiarzu w kształcie mitry przy św. Stanisława BM jego relikwie, a przy bł. ks. Romanie Sitce w relikwiarzu w kształcie naboju (glizy) i słupów obozowych znajdują się grudki ziemi z obozów kaźni duchowieństwa polskiego: Dachau, Auschwitz Birkenau, Sachsenhausen, Stutthof, Sztum, Majdanek i Katyń. Uroczyste wprowadzenie relikwii naszego Patrona odbędzie się 4 lipca, podczas uroczystości 50-lecia duszpasterstwa Parafii.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zapewniamy o modlitwie i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Amelia Kamińska i śp. Janina Dobrzańska. Dobry Jezu…