Ogłoszenia duszpasterskie: 9.01.2022, Święto Chrztu Pańskiego

1. Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, w którym otrzymaliśmy godność dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Dziękujmy Bogu za łaskę chrztu i módlmy się za naszych rodziców i rodziców chrzestnych.

 

2. Za ofiary składane dzisiaj na tace, które są przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii wyrażamy z serca Bóg zapłać.

 

3. Zapraszamy na Msze św. „kolędowe” do naszej świątyni rodziny z wyznaczonych rejonów parafii, które będą sprawowane według porządku podanego niżej w Waszej intencji z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie na kolejny rok. Na zakończenie Eucharystii będzie obrzęd poświęcenia  wody oraz specjalne nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Czuwanie zakończymy wspólnym kolędowaniem przy żłóbku. Zachęcamy także, abyście po powrocie do swoich domów i mieszkań, lub w innym ustalonym czasie, wspólnie pomodlili się z całą swoją rodziną i pokropili mieszkanie wodą święconą, korzystając z broszurki kolędowej, którą otrzymacie przy wyjściu z kościoła. Podczas tych Mszy świętych będzie można złożyć tradycyjną ofiarę kolędową, a ofiarę dla LSO będzie można złożyć ministrantom do puszek. Porządek Mszy Świętych:

  • 10 stycznia (poniedziałek), godz. 17:00 – bloki 25, 27, 28, 29, 35, 36, Wille, Rudki, Budy, Zastawie, Dąbrówki, Wieloncza;
  • 11 stycznia (wtorek), godz. 17:00 – bloki 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47;
  • 12 stycznia (środa), godz. 17:00 – bloki 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58;
  • 13 stycznia (czwartek), godz. 17:00 – od  Kucharski Piotr do Kolbusz Antoni, Różak Adam do Dziurgot Grzegorz, Posłuszny Jerzy do Jamróz Bogdan;
  • 14 stycznia (piątek), godz. 17:00 – od Starzak do Godków, Wałęga do Parys, Bil do Banaś, ul. Słoneczna od Rudnych i Łagowskich;
  • 15 stycznia (sobota), godz. 17:00 – od Kula Stanisława do Uryasz Genowefa, Kucharski Ferdynand do Rokosz Stanisław, Świstak Bronisław do Kosiek Mariusz, Pełczyński Stanisław do Uzar Maria.

4. W najbliższą niedzielę zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz. 11:00.

 

5. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Słonecznej od Państwa Kobosów za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (600 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary dalsze domy ul. Słonecznej od Państwa Kucharskich.

 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Ferdynand Kucharski i śp. Krystyna Jamróz (pogrzeb we wtorek o godz. 13:00). Dobry Jezu…