Ogłoszenia duszpasterskie: 8.05.2022, Uroczystość Odpustowa, Czwarta Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława BM. Dziękujemy naszemu Patronowi za opiekę i łaski otrzymane przez Jego wstawiennictwo, dziękujemy również dr Andrzejowi Jasnosowi,  byłemu wikariuszowi, za słowo Boże i celebrę Mszy św. Bóg zapłać.

 

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

 

3. W tym tygodniu:

  • codziennie nabożeństwo majowe o godz. 17:30.
  • w poniedziałek – liturgiczna uroczystość św. Stanisława BM.
  • w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
  • w piątek od godz. 16:00 spowiedź dzieci I komunijnych, rodziców, rodzeństwa i chrzestnych; nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio o godz. 18:00.
  • w sobotę – święto św. Macieja Apostoła.
  • w przyszłą niedzielę I Komunia św. dzieci kl. III na Mszy św. o godz. 12:30.

4. Za ofiary składane dzisiaj na tace, które są przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii wyrażamy z serca Bóg zapłać.

 

5. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 56 kl. 1 i 2 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (610 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl.56 kl. 3 i 4. Również wyrażamy wdzięczność tym, którzy ofiarnie pracowali przy kościele i plebanii. Bóg zapłać.

 

6. Od 27 do 29 maja tj. w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 19:00 w naszym kościele będzie prowadzona katechizacja przedmałżeńska dla par narzeczonych, które w niedługim czasie zaplanowany mają termin ślubu. Zapraszamy.

 

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zapewniamy o modlitwie i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

9. Ze względu na stan zdrowia Pan organista Józef Skitał podjął decyzję o zakończeniu tej posługi w naszej parafii. Wyrażamy mu wdzięczność i szacunek za blisko czterdzieści pięć lat służby jako organista i dyrygent chóru parafialnego. Msza św. w Jego intencji i oficjalne podziękowania będzie na sumie odpustowej. Niech dobry Bóg otacza Go troską darząc zdrojem wszelkich łask przez najdłuższe lata, a Fatimska Pani chroni płaszczem swej opieki i pomaga cieszyć się radością zdrowia.