Ogłoszenia duszpasterskie: 7.04.2024, II Niedziela Wielkanocna

1. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy w modlitwach o woluntariuszach naszego parafialnego Caritas, ofiarodawcach i wspomagających dzieło Caritas. Zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

 

2. Dzisiaj zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego godz. 15:00.

 

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. wieczornej będzie uroczyste podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które chcą ją podjąć proszone są o przyniesienie świec i deklaracje Duchowej Adopcji, które są do wzięcia na stoliku z gazetami. Bardzo gorąco zachęcamy do włączenia się w duchową adopcję dzieci.
  • również w poniedziałek – spotkanie modlitewne Apostolstwa Dusz Czyśćcowych o godz. 17:30 Różaniec, Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • w środę – o godz. 19:00 modlitewne  spotkanie  Rodzin Dekanatu przy relikwiach Rodziny Ulmów w Pustkowie-Osiedlu. Prelekcja: Życie i męczeństwo Rodziny Ulmów jako przykład dla Rodzin, Msza św. i modlitwa do bł. Rodziny Ulmów. Zapraszamy.
  • w piątek – nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio. O godz. 17:30 Różaniec, Msza św. i adoracja z odczytaniem próśb i podziękowań
  • w piątek, sobotę i w niedzielę o godz. 19:00 w naszym kościele będzie prowadzona katechizacja przedmałżeńska dla par narzeczonych, które w niedługim czasie zaplanowany mają termin ślubu.
  • za tydzień Niedziela Biblijna; po Mszy św. o godz. 11:00 będziemy czytać na głos Pismo Święte w naszym kościele do godz. 17:30. Zapraszamy chętnych do słuchania i czytania. Zgłoszenia  w zakrystii
  • w najbliższą niedzielę – składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. W marcu ofiary złożono na kwotę 7800 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy z serca Bóg zapłać i polecamy się waszej ofiarności.

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Bud za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (580 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary dalsze domy Bud.

 

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.