Ogłoszenia duszpasterskie: 6.09.2020, Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela przygotowuje nas do Jubileuszu Parafii poprzez słowo i obecność ks. dr Andrzeja Jasnosa, byłego wikariusza.

 

2. W sobotę o godz. 15:00 Dróżkami Różańcowymi rozpoczął się Wielki Odpust Zawadzki połączony ze 100-leciem koronacji Obrazu Matki Bożej. Pełny program dostępny na stronie internetowej zawadzkiego Sanktuarium. Zapraszamy Parafian do wspólnego pielgrzymowania wg następującego planu:

  • piątek (11 września): Pielgrzymka młodzieży z opiekunami (dojazd samochodem we własnym zakresie). Mszy Świętej o godz. 18:00 przewodniczy Ks. Bp Stanisław Salaterski;
  • sobota (12 września): Pielgrzymka rowerowa, LSO i DSM z rodzicami ;zbiórka na parkingu przy kościele w Pustkowie Osiedlu i start o godz. 9:00. Mszy Świętej o godz. 11:00 przewodniczy Ks. Bp Leszek Leszkiewicz;
  • Niedziela (13 września): Piesza pielgrzymka, wyjście z Pustkowa Osiedla o godz. 7:15. Uroczystej Mszy Świętej Jubileuszowej pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Zachęcamy do udziału i wspólnej modlitwie dziękczynnej.

Urząd Sanepidu poleca, abyśmy dostosowali się do wszystkich wskazań sanitarnych. Potrzebna będzie również w związku ze stanem epidemii lista biorących udział w pielgrzymce. Przed wyruszeniem pielgrzymki zbierzemy karteczki z imieniem, nazwiskiem i nr telefonu na wypadek ewentualnego
zakażenia.

 

3. W tym tygodniu:

  • codziennie po Mszy św. wieczornej do godz.19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji;
  • codziennie – spowiadamy przed Mszy św. rano i wieczorem;
  • we wtorek – uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30;
  • w czwartek – spotkanie kandydatów na ministrantów o godz. 16:00, a o godz. 17:00 ministrantów;
  • w piątek – nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio. O 17 30 Różaniec, Msza św. i adoracja z odczytaniem próśb i podziękowań;
  • w przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w Parafii. W sierpniu ofiary do kopert złożyło 155 rodzin na kwotę 8.100 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy z serca Bóg zapłać i polecamy się waszej ofiarności. Trwają prace w kościele związane z okładaniem marmurem ścian kościoła.

 

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Rudek za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców Kochanówki – Dąbrówek.

 

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

7. W poniedziałek 14 września o godz. 15:00 spotkanie na Górze Śmierci, szczegóły na plakacie.

 

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Godek. Dobry Jezu…