Ogłoszenia duszpasterskie: 6.06.2021, X Niedziela Zwykła

1. Dziś gościmy w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka, który poprzez słowo świadectwa przybliża nam Osobę i nauczanie Męczennika naszych czasów. Zapraszamy do obejrzenia wystawy o ks. Jerzym, która rozstawiona jest w kościele, a po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będą do nabycia komplety płyt z oryginalnym nagraniem kazań bł. ks. Jerzego.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie w oktawie Bożego Ciała o godz. 18:00 Msza św. z Nieszporami Eucharystycznymi, procesją i  nabożeństwem czerwcowym.
  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego.
  • we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
  • w czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci o godz. 18:00.
  • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; dzień modlitwy o świętość życia kapłańskiego; Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30; nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • w przyszłą niedzielę – składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w Parafii. W maju ofiary złożono na kwotę 8.100 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy z serca Bóg zapłać i polecamy się Waszej ofiarności. Również będą zbierane ofiary do puszek na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.

 

3. Wyrażamy wdzięczność wszystkim parafianom za liczny udział we Mszy św. i procesji Bożego Ciała. Dziękujemy rodzicom klasy II za przygotowanie ołtarzy, liturgicznej służbie ołtarza, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym, i tym, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie tego święta. Bóg zapłać.

 

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 49 za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców bl. 45 kl. 1 i 2.

 

5. Planujemy pielgrzymkę po sanktuariach Dolnego Śląska; Wambierzyce, Bardo, Krzeszów w dniach od 09 do 12 sierpnia. Zgłoszenia w zakrystii.

 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.