Ogłoszenia duszpasterskie: 4.06.2023, Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj w uroczystość Trójcy Świętej ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu” i pobożnie czyni znak krzyża. Dziś również zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej.

 

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego.
  • w środę – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego.
  • w czwartekUroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7:00, 10:00 z procesją i o godz. 18:00.
  • Trasa procesji: obok małej szkoły, bl. 54, 55, 40, 44, 38, 37, obok stadionu i do kościoła. Bardzo prosimy rodziców klasy II o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała, a parafian o udekorowanie okien na trasie procesji na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, do dzwonienia, DSM, lektorów, ministrantów. Niech liczny udział w procesji będzie świadectwem naszej  wiary. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Hospicja i cele charytatywne.
  • w przyszłą niedzielę – składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. W maju ofiary złożono na kwotę 7 100 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy z serca Bóg zapłać i polecamy się waszej ofiarności. Również w niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.

3. Przez Oktawę Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem będzie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.

 

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Jasnej za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (770 zł). Również wyrażamy wdzięczność Paniom za pracę wokół kościoła i plebanii. Bóg zapłać.

 

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Janina Żurek. Dobry Jezu…