Ogłoszenia duszpasterskie: 31.12.2023, Niedziela Świętej Rodziny

1. Dzisiejsza Niedziela to Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się za nasze rodziny, by był w nich duch Nazaretu. Również zakończenie roku 2023. Po każdej Mszy św. wobec Najświętszego Sakramentu pragniemy podziękować Bogu za łaski otrzymane w minionym roku i przeprosić za nasze niedociągnięcia i słabości.

 

2. Również dzisiaj od godz. 12:00 do 16:30 w naszej świątyni będzie prowadzony łańcuch Modlitw Róż Różańcowych w intencji naszej Ojczyzny, parafii, rodzin, dzieci i młodzieży, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój na całym świecie. Członkowie poszczególnych Róż Różańcowych wg. harmonogramu, który jest wywieszony w gablocie będą prowadzić modlitwę. Zachęcamy o włączenie się w tą modlitwę.

 

3. W tym tygodniu:

 • Jutro – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień nowego roku. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00. Również modlitewne spotkanie Apostolstwa Dusz Czyśćcowych o godz. 16:30. Różaniec, Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • we wtorek – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
 • w I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców; spowiadamy od godz. 16:30. Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00.
 • w I piątek miesiąca modlimy się za misje i misjonarzy oraz wynagradzamy NSPJ; Przypominamy o spowiedzi i komunii I piątkowej dzieciom kl. IV i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania; spowiadamy od godz. 16:00.
 • sobota 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. o godz. 7:00, 9:0, 11:00 i 17:00. Po każdej Mszy św. poświęcenie złota, kadzidła, kredy. Ofiary składane na tace są przeznaczone na misje. Jest to również I sobota miesiąca i po Mszy św. wieczornej odmówimy Różaniec Fatimski w intencji całej parafii o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w Nowym Roku.
 • Również w Trzech Króli w naszej parafii będzie Kolęda Misyjna. Na każdej Mszy świętej grupa kolędnicza przedstawi przygotowaną scenkę, a po Mszy świętej przed kościołem będą zbierane ofiary na rzecz projektów dla dzieci w krajach misyjnych.

4. Plan kolędy:

 • wtorek:
  • od godz. 16:00 blok 54
  • od godz. 18:00 blok 53
 • środa:
  • od godz. 16:00 blok 58
  • od godz. 18:00 blok 42
 • czwartek:
  • od godz. 16:00 blok 55
 • piątek:
  • od godz. 18:00 bloki 36, 35, 25
 • sobota (Trzech Króli) od godz. 13:00, prosimy o przyjazd po księdza:
  • Kochanówka – Dąbrówki od p. Mazurów do p. Rak

  • Rudki od p. Stręk Mirosław do p. Krupa Jan

  • Rudki od p. Wróbel Zdzisław do p. Skóra Piotr

 • niedziela, od godz. 13:00, prosimy o przyjazd po księdza:
  • Budy i Zastawie

5. Wyrażamy z serca podziękowanie Akcji Katolickiej, Młodzieży i Lektorom za przygotowanie i wykonanie szopki oraz za udekorowanie choinek. Panu Rafałowi Liszcz za ofiarowanie choinek, Panu Organiście za oprawę muzyczną i śpiew, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panom kościelnym, kapłanom i wszystkim tym, którzy pomagali w przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia z serca składamy Bóg zapłać!

 

6. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 39 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty kl.3 – 350 zł, kl.4 – 400 zł. W tym tygodniu prosimy mieszkańców bl. 38 kl. 1.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Bogdan Balicki. Dobry Jezu…