Ogłoszenia duszpasterskie: 31.10.2021, 31 Niedziela Zwykła

1. Dziś Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy budowali tę Świątynię i troszczą się o ten Dom Boży. Pamiętajmy o dobrodziejach naszego kościoła w modlitwach. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00, o godz. 17:30 Nabożeństwo Różańcowe, o godz. 18:00 z Nieszporami.

 

2. Msza święta wieczorna od jutra w dzień powszedni i w Niedzielę będzie o godz. 17:00, a Różaniec o godz. 16:30.

 

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00. O godz. 14:00 na naszym Cmentarzu Msza św. i Różaniec za zmarłych. W Uroczystość Wszystkich Świętych przed kościołem i cmentarzem będą zbierane ofiary do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Polecamy ten cel waszej ofiarności.
  • we wtorek – wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. 7:00, 9:00 i 17:00; O godz. 16:30 Różaniec z wypominkami.
  • codziennie Msza Święta o godz. 7:00 i 17:00, a Różaniec z wypominkami przez cały listopad o godz. 16:30.
  • I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; na Różaniec i Mszę św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców; spowiadamy od godz. 16:00; wspomnienie św. Karola Boromeusza.
  • w I piątek miesiąca modlimy się za misje i misjonarzy oraz wynagradzamy NSPJ; spowiadamy od godz. 16:00.
  • w I sobotę miesiąca Nabożeństwo fatimskie: o godz. 16:30 Nowenna do Matki Bożej, a o godz. 17:00 Msza św. i Różaniec Fatimski.

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Bud za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (500 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców dalszych domów Bud.

 

5. Wypominki można składać w zakrystii. Za ofiary składane wyrażamy Bóg Zapłać!

 

6. Codziennie od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych (modlitwa ta może być także myślna) można zyskać odpusty za zmarłych (każdego dnia jeden odpust zupełny za jednego zmarłego). Trzeba również wypełnić zwyczajne warunki zyskania odpustu (spowiedź sakramentalna, Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Św.).

 

7. 10 listopada na godz. 18:30 zapraszamy do parafialnej kawiarenki na Zaduszki jazzowe – szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.