Ogłoszenia duszpasterskie: 31.07.2022, 18 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj od godz. 12:00 do 18:00 w naszej świątyni będzie prowadzony łańcuch Modlitw Róż Różańcowych w intencji naszej Ojczyzny, parafii, rodzin, dzieci
i młodzieży, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój na całym świecie. Członkowie poszczególnych Róż Różańcowych wg. harmonogramu, który jest wywieszony w gablocie będą prowadzić modlitwę. Zachęcamy do włączenie się w tą modlitwę.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie po Mszy św. wieczornej do godz. 19:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji.
  • codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem.
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego;  rozpoczęcie miesiąca abstynencji.
  • w I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; spowiedź od godz. 17:30; wspomnienie św. Jana Marii Vianneya.
  • w I piątek miesiąca modlimy się za misje i misjonarzy oraz modlitwa wynagradzająca na Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00; spowiadamy od godz. 17:00; Przez okres wakacji kapłani nie odwiedzają chorych z racji I piątku. Gdyby była taka potrzeba to prosimy o zgłoszenie.
  • w I sobotę miesiąca Nabożeństwo Fatimskie, o godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej, o godz. 18:00 Msza św., Różaniec Fatimski i procesja z Figurą MB w stronę Kołowrotni: święto Przemienienia Pańskiego.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 45 kl. 1 i 2 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (610 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 45 kl. 3 i 4.

 

4. Zapraszamy na Pielgrzymkę lotniczą do Medjugorie od 9 do 12 września. Koszt 1500 zł i 100 euro. Zgłoszenia do 10 sierpnia.

 

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

 

6. Zapraszamy do lektury czasopism religijnych, które można zakupić przy wyjściu z kościoła.

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Stanisław Świstak i śp. Augustyn Skowroński. Dobry Jezu…