Ogłoszenia duszpasterskie: 30.10.2022, 31 Niedziela Zwykła

1. Dziś Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy budowali tę Świątynię i troszczą się o ten Dom Boży. Pamiętajmy o dobrodziejach naszego kościoła w modlitwach. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00. O godz. 17:30 Nabożeństwo Różańcowe i o godz. 18:00 z Nieszporami.

 

2. Msza święta wieczorna od jutra w dzień powszedni i w Niedzielę będzie o godz. 17:00, a Różaniec o godz. 16:30.

 

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – zapraszamy wszystkich parafian do udziału i współtworzenia Balu Wszystkich Świętych. Jest to doskonała okazja do ożywienia w naszym życiu pragnienia bycia świętymi. Dlatego zachęcamy rodziców, dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Balu i przebranie się za ulubionego świętego. Program: o godz. 16:30 Różaniec, o godz. 17:00 Msza Święta, przejście z relikwiami do Zespołu Szkół z oddziałami integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu. Tańce lednickie prowadzone przez zawodowych wodzirejów, konkursy, gry, zabawy dla dzieci i młodzieży.  O godz. 20:00 zakończenie, błogosławieństwo relikwiami świętych.
  • we wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00. O godz. 14:00 na naszym Cmentarzu Msza św. i Różaniec za zmarłych. W Uroczystość Wszystkich Świętych przed kościołem i cmentarzem będą zbierane ofiary do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  • w środę – wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 17:00; O godz. 16:30 Różaniec z wypominkami.
  • codziennie Msza Święta o godz. 7:0 i 17:00, a Różaniec z wypominkami przez cały listopad o godz. 16:30.
  • I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; na Różaniec i Mszę św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców; spowiadamy od godz. 16:00; Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00 w intencji kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
  • w I piątek miesiąca modlimy się za misje i misjonarzy oraz wynagradzamy NSPJ; spowiadamy od godz. 16:00wspomnienie św. Karola Boromeusza.
  • w I sobotę miesiąca nabożeństwo fatimskie, o godz. 16:30 Nowenna do Matki Bożej, o godz. 17:00 Msza św. i Różaniec Fatimski.

4. Informujemy, że w wyniku wyborów, które odbyły się w niedzielę 23 października do Parafialnej Rady Duszpasterskiej zostali wybrani: Burek Paweł, Kolbusz Dominik, Kurczyk Teresa, Latała Kazimierz, Łagowska Lucyna, Pietrzyk Grzegorz, Świstak Anna, Liszcz Ewa, Maciuba Anna, Maślanka Bożena, Tarczyńska Edyta, Żak Antoni, a do Parafialnej Rady Ekonomicznej: Kłusek Wioletta, Piłat Władysław, Burek Paweł. Spotkanie Duszpasterskiej  Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej będzie 8 listopada (wtorek), po Mszy św. wieczornej.

 

5. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 37 kl. 3 i 4 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (650 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 37 kl. 5 i 6.

 

6. Wypominki można składać w zakrystii. Za ofiary składane wyrażamy Bóg zapłać!

 

7. Codziennie od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych (modlitwa ta może być także myślna) można zyskać odpusty za zmarłych (każdego dnia jeden odpust zupełny za jednego zmarłego). Trzeba również wypełnić zwyczajne warunki zyskania odpustu (spowiedź sakramentalna, Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Św.).

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.