Ogłoszenia duszpasterskie: 30.07.2023, 17 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj od godz. 12:00 do 18:00 w naszej świątyni będzie prowadzony łańcuch Modlitw Róż Różańcowych w intencji naszej Ojczyzny, parafii, rodzin, dzieci i młodzieży, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój na całym świecie. Członkowie poszczególnych Róż Różańcowych wg. harmonogramu, który jest wywieszony w gablocie będą prowadzić modlitwę. Zachęcamy o włączenie się w tę modlitwę.

 

2. Na mszy św. o godz. 18:00 spotkanie “przed pielgrzymkowe” Grupy 13 Pieszych Pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Zapraszamy do wzięcia udziału.

 

3. W tym tygodniu:

  • codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem.
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Loyoli.
  • we wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego; rozpoczęcie miesiąca abstynencji.
  • w I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; spowiedź od godz. 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • w I piątek miesiąca modlimy się za misje i misjonarzy oraz modlitwa wynagradzająca na Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00; spowiadamy od godz. 17:00; Przez okres wakacje kapłani nie odwiedzają chorych z racji I piątku. Gdyby była taka potrzeba to prosimy o zgłoszenie; wspomnienie św. Jana Marii Vianneya.
  • w I sobotę miesiąca Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej, o godz. 18:00 Msza św., Różaniec Fatimski i procesja z Figurą MB  w stronę Kołowrotni.

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 55 kl. 3 i 4 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (kl.3 – 340 zł, kl.4 –  350 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 56 kl. 1 i 2.

 

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

 

6. Zapraszamy do lektury czasopism religijnych, które można zakupić przy wyjściu z kościoła.

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Janina Stróżewska i śp. Józef Jewiarz. Dobry Jezu…