Ogłoszenia duszpasterskie: 30.06.2024, 13 Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy dzisiaj na modlitwę różańcową od godz. 12:00 w intencji naszej Ojczyzny, parafii, rodzin, dzieci i młodzieży, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o pokój na całym świecie. Zakończymy  nabożeństwem do Serca Jezusowego o godz. 17:45. Zachęcamy o włączenie się w tą modlitwę.

 

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – spotkanie modlitewne Apostolstwa Dusz Czyśćcowych o godz. 17:30 Różaniec, Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • we wtorek – święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej.
  • w środę – święto św. Tomasza Apostoła.
  • w I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; Spowiedź od godz. 17:30.
  • również w czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • w I piątek miesiąca modlimy się za misje i misjonarzy oraz modlitwa wynagradzająca na Mszy św. wieczornej; spowiadamy od godz. 17:00; Przez okres wakacji kapłani nie odwiedzają chorych z racji I piątku. Gdyby była taka potrzeba to prosimy o zgłoszenie.
  • w I sobotę miesiąca nabożeństwo fatimskie o godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej, o godz. 18:00 Msza św., Różaniec Fatimski i procesja z Figurą MB w stronę Starego Osiedla; wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
  • w najbliższą niedzielę ok. godz. 19:30 będziemy gościć Pielgrzymów ok. 70 osób – idących na Jasną Górę z Archidiecezji Przemyskiej. Prosimy o gościnne i życzliwe przyjęcie ich na nocleg.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Słonecznej od Państwa Przybyłowicz za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty /500 zł/. W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców ul. Różanej i Kwiatowej.

 

4. Zapisu na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską do Grupy 13 można dokonać w zakrystii. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

 

5. Wszystkim solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli  do wieczności śp. Stefan Ginalski i śp. Jan Szostak. Dobry Jezu…