Ogłoszenia duszpasterskie: 30.05.2021, Uroczystość Trójcy Świętej

1. Dzisiaj w uroczystość Najświętszej Trójcy ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu” i pobożnie czyni znak krzyża. Dziś również przeżywamy Niedzielę Synodalną i zakończenie czasu Komunii Świętej wielkanocnej.

 

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – zakończenie nabożeństwa majowego o godz. 17:30; święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  • we wtorek – rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych do Serca Jezusowego po Mszy św. wieczornej; wspomnienie św. Justyna; Dzień Dziecka.
  • w czwartekUroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7:00, 10:00 z procesją i 18:00. Trasa procesji: obok małej szkoły, bl. 54, 55, 40, 44, 38, 37, obok stadionu i do kościoła. Bardzo prosimy rodziców klasy II o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała, a Parafian o udekorowanie okien na trasie procesji na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego. Zapraszamy małe dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, DSM, lektorów, ministrantów. Niech liczny udział w procesji będzie świadectwem naszej wiary. Składka w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne.
  • w I piątek miesiąca modlimy się za misje i wynagradzamy NSPJ. Przypominamy o spowiedzi i komunii I piątkowej dzieciom kl. III, IV i młodzieży kl. VII; spowiadamy w piątek od godz. 17:00. W I piątek od godz. 9:00 udamy się do chorych z racji I piątku. Po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna.
  • w I sobotę miesiąca – nabożeństwo fatimskie, o godz. 17:30 Nowenna do Matki  Bożej, o godz. 18:00 Msza św., Różaniec Fatimski i procesja eucharystyczna wokół kościoła;  Wspomnienie św. Bonifacego.
  • w przyszłą niedzielę – będziemy gościć w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka, który poprzez słowo świadectwa przybliży nam Osobę i nauczanie Męczennika naszych czasów. Przez cały dzień będzie można obejrzeć wystawę o ks. Jerzym, a po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie do nabycia  komplet płyt z oryginalnym nagraniem kazań bł. ks. Jerzego.

 

3. Przez Oktawę Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem będzie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.

 

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 50 za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców bl. 49.

 

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Jolanta Helowicz. Dobry Jezu…