Ogłoszenia duszpasterskie: 30.04.2023, IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie – nabożeństwo majowe i nowenna do św. Stanisława BM o godz. 17:30; Zadbajmy o przydrożne kapliczki ubierając je kwiatami i gromadząc się przy nich na śpiewanie Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych.
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Józefa robotnika, odpust w Pustkowie.
  • we wtorek wspomnienie św. Atanazego.
  • w środęUroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszego narodu. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00; na Mszy św. wieczornej rozpoczęcie rekolekcji ODDANIE33 ze świadectwem o mocy modlitwy w doświadczeniu życiowym. Szczegółowe informacje na plakacie. W zakrystii są książki do tych rekolekcji.
  • w I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; na nabożeństwo majowe i Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież kl. VIII wraz z rodzicami na wspólne dziękczynienie za sakrament bierzmowania; spowiadamy od godz. 17:00; wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków.
  • w I piątek miesiąca modlimy się za misje i wynagradzamy NSPJ; spowiadamy od godz. 17:00.
  • w I sobotę miesiąca – nabożeństwo fatimskie, o god 17:30 Nowenna do Matki Bożej, o godz. 18:00 Msza św., Różaniec Fatimski i procesja z Figurą MB w stronę Nowego Osiedla. Prosimy o przystrojenie okien w blokach na trasie procesji i przyniesienie lampionów; święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.
  • najbliższa niedziela jest dla naszej wspólnoty parafialnej dniem odpustu ku czci św. Stanisława BM – Patrona naszej Parafii. Kazanie będzie głosił ks. Paweł Kasperowicz, a Sumę odpustową o godz. 11:00 celebrował będzie ks. Janusz Bociek – świętując jubileusz 25 -lecia święceń kapłańskich. Prosimy, by na procesji nie zabrakło dzieci sypiących kwiatki i chłopców dzwoniących.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Polnej za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (650 zł). Bóg zapłać.

 

4. Spotkanie odnośnie Pielgrzymki do Pragi we wtorek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy chętnych.

 

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.