Ogłoszenia duszpasterskie: 30.01.2022, Czwarta Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy Niedzielę Synodalną oraz Światowy Dzień Chorych na Trąd. Za dzisiejsze ofiary składane na ogrzewanie kościoła i plebani wyrażamy z serca Bóg zapłać.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem.
  • codziennie – po Mszy św. wieczornej do godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji.
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko.
  • we wtorek – rozpoczynamy miesiąc poświęcony modlitwom za konających.
  • w środę – święto Ofiarowania Pańskiego; Światowy Dzień Życia Konsekrowanego; Msze Św. z błogosławieństwem gromnic o godz. 7:00, 9:00 i 17:00; składka na zakony klauzurowe; przypominamy, że w zakrystii można nabyć gromnice.
  • I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z rodzicami; spowiadamy od godz. 16:30. Błogosławieństwo świec i gardła ku czci św. Błażeja.
  • w I piątek miesiąca modlimy się za misje i wynagradzamy NSPJ; Przypominamy o spowiedzi i komunii I piątkowej dzieciom i młodzieży; spowiadamy od godz. 16:00. W pierwszy piątek tradycyjnie odwiedzamy chorych. Gdyby była przeszkoda z odwiedzeniem to prosimy o zgłoszenie.
  • w I sobotę miesiąca – nabożeństwo fatimskie, o godz. 16:30 Nowenna do Matki  Bożej, o godz. 17:00 Msza św. i Różaniec Fatimski; wspomnienie św. Agaty, błogosławieństwo chleba i wody.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Osiedlowej (od Państwa Żak) za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (700 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców ul. Daliowej, Azaliowej i Bławatowej.

 

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł   do wieczności śp. Andrzej Żurek. Dobry Jezu…