Ogłoszenia duszpasterskie: 3.12.2023, I Niedziela Adwentu

1. Po każdej Mszy Św. błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Opłatki będą do nabycia w zakrystii, ofiary składane przy opłatkach są przeznaczone na cele parafialne. Caritas rozprowadza świece wigilijne.

• codziennie o godz. 17:00 Msza św. Roratnia, na którą zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami.
  • w poniedziałek – spotkanie modlitewne Apostolstwa Dusz Czyśćcowych, o godz. 16:30 Różaniec, Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • w środę – wspomnienie św. Mikołaja; po Mszy św. wieczornej św. Mikołaj pragnie spotkać się z liturgiczną służbą ołtarza i grupami apostolskimi.
  • w I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; na Mszę św. roratnią zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców; spowiadamy od godz. 16:30;
  • w I czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00 w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne; wspomnienie św. Ambrożego.
  • w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcie Najświętszej Maryi Panny, Msze św. godz. 7:00, 9:00 i 17:00; Godzina Łaski od 12:00 do 13:00; Na wieczornej Mszy św. uroczyste wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do pierwszej spowiedzi i komunii św.
  • w piątek – spotkanie kolędników misyjnych o godz. 16:00 w kawiarence na plebanii.
  • w najbliższą niedzielę – składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w Parafii, w listopadzie ofiary złożono na kwotę 7300 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy z serca Bóg zapłać i polecamy się Waszej ofiarności.
  • również w następną niedzielę dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 42 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty kl.1 – 320 zł, kl.2 – 370 zł. W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl.41.

4. Jest organizowana Pielgrzymka do Gruzji i Armenii w dniach od 18 do 26.04.2024 r. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń, zgłoszenia do Świąt.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do skorzystania ze zdrapki adwentowej.