Ogłoszenia duszpasterskie: 3.09.2023, 22 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego o godz. 8:00 Msza św. dla Szkoły Podstawowej i Szkoły Średniej.
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30.
  • w I czwartek miesiąca na Mszy św. wieczornej modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; na Mszę św. wieczorną  zapraszamy młodzież kl. 8 przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  • w I czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • w piątek – uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – głównej patronki diecezji; spotkanie ministrantów o godz. 16:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  • w przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. W sierpniu ofiary złożono na kwotę 7.100 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy z serca Bóg zapłać i polecamy się waszej ofiarności.

2. Od dzisiejszej niedzieli przez cały tydzień trwa odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie. Program dostępny na stronie internetowej Sanktuarium.

  • w piątek Msza św. i spotkanie młodzieży i  pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej o godz. 18:00 w Zawadzie.
  • w sobotę o godz. 9:30 wyjazd rowerowy Liturgicznej Służby Ołtarza i DSM do Zawady.
  • w niedzielę piesza pielgrzymka do Zawady – wyjście o godz. 7:15. Powrót we własnym zakresie. Zapraszamy.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 58 kl. 1 i 2 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty kl.1 – 300 zł, kl.2 – 500 zł. W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 53 kl. 1 i 2.

 

4. W naszej parafii 17 września (w niedzielę) będziemy gościć siostry ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych z Częstochowy. Udzielą nam informacji na temat Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Zachęcamy parafian do włączenia się w Apostolstwo. Przy wyjściu z kościoła można odebrać Kartę Członkowską i wypełnioną złożyć w zakrystii.

 

5. Zapraszamy na Kurs Alpha prowadzony przy parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy, który rozpocznie się w dniu 07 września 2023 r. Kurs Alpha jest dla każdego, kto szuka odpowiedzi na ważne pytania, ale też i dla tych, którzy poszukują przyjaźni, spotkań w grupie lub choćby chcą spędzić ciekawie czas. Szczegóły dotyczące kursu znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 

6. Wszystkim solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.