Ogłoszenia duszpasterskie: 3.04.2022, Piąta Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj od godz. 12:00do 17:00 w naszym kościele odbędzie się Łańcuch modlitw Róż Różańcowych w intencji pokoju na świecie. Członkowie poszczególnych Róż Różańcowych będą nieprzerwanie odmawiać jedną część Różańca. Zachęcamy o włączenie się w tą modlitwę.

 

2. Gorzkie Żale o godz. 17:00 z kazaniem pasyjnym, a po nich przed godz. 18:00 Msza św.

 

3. W tym tygodniu:

  • codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00.
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30; spotkanie zespołu synodalnego po Mszy św.
  • w czwartek – na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież przygotowującą do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.
  • w piątek – Droga Krzyżowa dla Dzieci o godz. 16:00. O godz. 18:00 Msza św. po której rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego Osiedla. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 19:00.
  • w najbliższą niedzielę Palmową – rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Dr Tomasz Lelito, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Msza św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00, z nauką dla wszystkich. Przed Sumą poświęcenie palm i procesja, a po Mszy św. Konkurs Palm. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Słonecznej (od państwa Łagowskich) za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (710 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 54 kl. 1 i 2.

 

5. Caritas rozprowadza świece wielkanocne paschaliki i baranki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele charytatywne.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

8. W dniu 3 maja 2022 r. rozpoczniemy w naszej parafii Ogólnopolskie Rekolekcje ODDANIE33. To 33 dni przygotowania do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi. Przez te rekolekcje wierni dowiedzą się czym jest oddanie Matce Bożej, zrozumieją dlaczego jest ono tak ważne oraz przygotują duchowo do aktu oddania się Maryi. Rekolekcje można odbyć za pomocą książki – będą w zakrystii do nabycia – lub poprzez stronę internetową. Szczegółowe informacje na plakacie i ulotkach.