Ogłoszenia duszpasterskie: 3.03.2024, III Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:00, a po nich Msza św. wieczorna.

• w poniedziałek – spotkanie modlitewne Apostolstwa Dusz Czyśćcowych o godz. 16:30 Różaniec, Msza  św. i adoracja Najświętszego Sakramentu; wspominamy św. Kazimierza.
  • w I czwartek miesiąca na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z rodzicami; spowiadamy od godz. 16:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00 w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • w piątek Droga Krzyżowa:
    • dla dzieci – o godz. 16:00,
    • dla dorosłych – o godz. 17:00, Msza św. i nabożeństwo do św. Ojca Pio,
    • dla młodzieży i wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć wcześniej – o godz. 19:00.
  • w najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjna w parafii. W lutym ofiary do kopert złożono na kwotę 7100 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy z serca Bóg zapłać i polecamy się waszej ofiarności.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 25 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (340 zł). W  tym tygodniu prosimy mieszkańców Willi.

4. Caritas rozprowadza świece wielkanocne (tzw. paschaliki) i baranki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele charytatywne.

5. Pomoc w rozliczeniu podatku i odpisaniu 1,5 % na Caritas będzie można uzyskać w biurze Caritas w środy od godz. 16.00 do 17.00.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) wyruszy z naszego kościoła 15 marca br. Drogę rozpocznie Msza Święta o godz. 19:00 w Pustkowie Osiedlu. Są dwie trasy:

• Biała – bł. Romana Sitki – pętla po dekanacie: Pustków-Osiedle – Pustków – Ocieka – Ostrów – Skrzyszów – Brzezówka – Lubzina – Paszczyna – Brzeźnica – Pustków-Osiedle (43 km),
  • Zielona – św. Stanisława BM: Pustków-Osiedle – Paszczyna – Lubzina – Zawada – Stasiówka – Gumniska – Połomia – Gorzejowa – Kamienica Dolna – Przeczyca (40 km).

Prosimy o zapisanie się na oficjalnej stronie internetowej EDK (www.edk.org.pl). Tam też znajdują się  wszystkie informacje.