Ogłoszenia duszpasterskie: 29.10.2023, 30 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj od godz. 12:00 do 17:30 w naszej świątyni będzie prowadzony łańcuch Modlitw Róż Różańcowych. O godz. 17:30 Nabożeństwo Różańcowe i 18:00 Msza św.

 

2. Msza święta wieczorna od jutra w dzień powszedni i w Niedzielę będzie o godz. 17:00, a Różaniec o godz. 16:30.

 

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – zapraszamy wszystkich parafian do udziału i współtworzenia Balu Wszystkich Świętych. Jest to doskonała okazja do ożywienia w naszym życiu pragnienia bycia świętymi. Dlatego zachęcamy rodziców, dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Balu i przebranie się za ulubionego świętego. Program: o godz. 16:30 Różaniec, o godz. 17:00 Msza Święta, przejście z relikwiami do Zespołu Szkół z oddziałami integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu. Tańce lednickie prowadzone przez zawodowych wodzirejów, konkursy, gry, zabawy dla dzieci i młodzieży.  O godz. 20:00 zakończenie: błogosławieństwo relikwiami świętych.
  • we wtorek – zakończenie nabożeństw różańcowych.
  • w środę – Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. godz.  7:00, 9:00, 11:00 i 17:00. O godz. 14:00 na naszym Cmentarzu Msza św. i Różaniec za zmarłych. W Uroczystość Wszystkich Świętych przed kościołem i cmentarzem będą zbierane ofiary do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  • w czwartek – wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. godz. 7:00, 9:00 i 17:00; O godz. 16:30 Różaniec z wypominkami.
  • również w I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; na Różaniec i Mszę św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców; spowiadamy od godz. 16:00; Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00 w intencji kapłanów i osób konsekrowanych, jak i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
  • w I piątek miesiąca modlimy się za misje i misjonarzy oraz wynagradzamy NSPJ; na Różaniec i Mszę św. zapraszamy młodzież kl. 7 wraz z rodzicami; spowiadamy od godz. 16:00.
  • w I sobotę miesiąca nabożeństwo fatimskie, o godz. 16:30 Nowenna do Matki Bożej, o godz. 17:00 Msza św. i Różaniec Fatimski; wspomnienie św. Karola Boromeusza.
  • Różaniec z wypominkami przez cały listopad o godz. 16:30.

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 45 kl. 1 i 2 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (kl.1 – 260 zł, kl.2 – 310 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 45 kl. 3 i 4.

 

5. Wypominki można składać w zakrystii. Za ofiary składane wyrażamy Bóg Zapłać!

 

6. Codziennie od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych (modlitwa ta może być także myślna) można zyskać odpusty za zmarłych (każdego dnia jeden odpust zupełny za jednego zmarłego). Trzeba również wypełnić zwyczajne warunki zyskania odpustu (spowiedź sakramentalna, Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Św.).

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.