Ogłoszenia duszpasterskie: 29.08.2021, 22 Niedziela Zwykła

1. Witamy serdecznie w naszej parafii mgr Łukasza Haladę – nowego wikariusza, któremu życzymy wiele błogosławieństwa i łask Bożych w pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej, a Ks. mgr Pawłowi Kasperowiczowi wyrażamy wdzięczność za trzyletnią, ofiarną pracę w naszej parafii i życzymy mu mocy Bożej na nowym odcinku pracy, którym będą studia prawnicze w Warszawie.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie po Mszy św. wieczornej do godz. 19:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji.
  • codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem.
  • w środę – rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 8:00 Msza św. dla Szkoły Podstawowej i Szkoły Średniej; rocznica wybuchu II wojny światowej (1939) – modlimy się w intencji poległych za Ojczyznę.
  • w I czwartek miesiąca na Mszy św. wieczornej modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; spowiedź od godz. 17:00.
  • w I piątek miesiąca modlimy się za misje i misjonarzy oraz wynagradzamy NSPJ; spowiadamy od godz. 16:30; Kapłani odwiedzą chorych z racji I piątku od godz. 9:00; wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.
  • w I sobotę miesiąca nabożeństwo fatimskie, o godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej,  o godz. 18:00 Msza św., Różaniec Fatimski i procesja z Figurą MB w stronę Nowego Osiedla. Rozpoczęcie odpustu w Sanktuarium w Zawadzie. Szczegóły na stronie internetowej.
  • w przyszłą niedzielę – Dzień Solidarności z Afgańczykami; zbiórka do puszek na rzecz Afgańczyków.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 37, kl. 3 i 4 za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców bl. 37 z kl. 5 i 6.

 

4. Spotkania:

  • Ministranci: czwartek, godz. 16:00;
  • KSM: piątek, godz. 16:00;
  • DSM: sobota, godz. 11:00.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.