Ogłoszenia duszpasterskie: 29.01.2023, Czwarta Niedziela Zwykła

1. Dziś Światowy Dzień Chorych na Trąd. Za dzisiejsze ofiary składane na ogrzewanie kościoła i plebanii wyrażamy z serca Bóg zapłać.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem.
  • we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko.
  • w środę – rozpoczynamy miesiąc poświęcony modlitwom za konających.
  • w czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego; Światowy Dzień Życia Konsekrowanego; Msze Św. z błogosławieństwem gromnic o godz. 7:00, 9:00 i 17:00; składka na zakony klauzurowe; w zakrystii można nabyć gromnice. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z rodzicami; spowiadamy od godz. 16:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00 w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • w I piątek miesiąca modlimy się za misje i wynagradzamy NSPJ; Przypominamy o spowiedzi i komunii I piątkowej dzieciom i młodzieży; spowiadamy od godz. 16:00. W I piątek odwiedzimy chorych; błogosławieństwo świec i gardła ku czci św. Błażeja.
  • w I sobotę miesiąca – nabożeństwo fatimskie, o godz. 16:30 Nowenna do Matki Bożej, o godz. 17:00 Msza św. i Różaniec Fatimski.

3. Dzisiaj w naszym kościele po Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się wieczór kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieżowego zespołu Celio z Lubziny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W czasie kolędowania będzie możliwość złożenia ofiary na warsztaty muzyczne w Pradze.

 

4. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę, obecność, miłe przyjęcie po kolędzie i za ofiary, które w części są przekazane na Seminarium Duchowne i Diecezjalny Caritas. Msza św. w intencji rodzin odwiedzonych po kolędzie będzie 5 lutego, w niedzielę, o godz. 7:00.

 

5. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Rudek za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (340 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców Kochanówka – Dąbrówki.

 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Janina Kulig. Dobry Jezu…