Ogłoszenia duszpasterskie: 28.11.2021, Pierwsza Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy niedzielę synodalną – modlimy się w intencji V Synodu naszej diecezji. Rozpoczyna się Adwent. Po każdej Mszy Św. błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Opłatki będą do nabycia w zakrystii, ofiary składane przy opłatkach są przeznaczone na cele parafialne. Caritas rozprowadza świece wigilijne. Dzisiaj przypada 12. rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji – bp. Andrzeja Jeża. Z tej racji zachęcamy do modlitwy za bp. Andrzeja i za jego posługę pasterską.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie o godz. 17:00 Msza św. Roratnia, na którą zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami.
  • codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem.
  • w poniedziałek i we wtorek Różaniec z wypominkami o godz. 16:30; we wtorek święto św. Andrzeja apostoła.
  • w I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; spowiadamy od godz. 16:00.
  • w I piątek miesiąca modlimy się za misje i misjonarzy oraz wynagradzamy NSPJ; Przypominamy o spowiedzi i komunii I piątkowej dzieciom kl. IV i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania; spowiadamy od godz. 16:00. Z racji Pierwszego Piątku udamy się do chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną od godz. 9:00. Gdyby była przeszkoda z odwiedzeniem to prosimy o zgłoszenie; wspominamy św. Franciszka Ksawerego.
  • w I sobotę miesiąca – nabożeństwo fatimskie, o godz. 16:30 Nowenna do Matki Bożej, o godz. 17:00 Msza św. Roratnia i Różaniec Fatimski; wspominamy św. Barbarę.
  • w następną niedzielę dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Rudek za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (600 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców Kochanówka – Dąbrówki.

 

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zofia Kusibab. Pogrzeb dzisiaj o godz. 13:00. Dobry Jezu…

 

7. Akcja Katolicka utworzyła tzw. „KSIĘGĘ ZMARŁYCH”, która jest wyłożona na ołtarzu Jezusa Miłosiernego. Zmarli wpisani do KSIĘGI są uporządkowani wg daty śmierci począwszy od 1 stycznia do 31 grudnia. Księga jest ułożona na wzór „kartek z kalendarza”, czyli dzień za dniem. Ufamy, że utworzona Księgi zmarłych czyli katalog zmarłych osób z naszych rodzin, sąsiedztwa, grona znajomych i przyjaciół przyczyni się do pielęgnowania modlitwy za zmarłych w duchu „świętych obcowania” przez cały rok. Bardzo prosimy, by przed modlitwą różańcową rano czy wieczorem wyczytać zmarłych danego dnia.