Ogłoszenia duszpasterskie: 28.07.2024, 17 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. modlimy się do  św. Krzysztofa patrona kierowców o opiekę i Boże błogosławieństwo podczas naszych podróży oraz bezpieczne korzystanie z pojazdów mechanicznych poprzez ich poświęcenie. Ofiary z poświęcenia pojazdów będą przeznaczone na pomoc misjonarzom przy zakupie środków transportu „MIVA Polska”.

2. Również dzisiaj od godz. 12:00 do 18:00 w naszej świątyni będzie prowadzony łańcuch Modlitw Róż Różańcowych. Zachęcamy do włączenie się w tą modlitwę.

• codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem.
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
  • w środę – wspomnienie św. Ignacego Loyoli.
  • w I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; spowiedź od godz. 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne; rozpoczęcie miesiąca abstynencji; wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego.
  • w I piątek miesiąca modlimy się za misje i misjonarzy oraz modlitwa wynagradzająca na Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00; spowiadamy od godz. 17:00; Przez okres wakacji kapłani nie odwiedzają chorych z racji I piątku. Gdyby była taka potrzeba to prosimy o zgłoszenie.
  • w I sobotę miesiąca Nabożeństwo Fatimskie, o godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej, o godz. 18:00 Msza św., Różaniec Fatimski i procesja z Figurą MB  w stronę Kołowrotni.

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Bławatowej, Daliowej i  Azaliowej za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (720 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców ul. Wesoła i Cicha.

5. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską od 17 do 25 sierpnia. Szczegóły w gablocie ogłoszeń. Zapraszamy.

6. Wyjazd na Pielgrzymkę do Krakowa w poniedziałek o godz. 7:45. Są jeszcze wolne miejsca.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

8. Zapraszamy do lektury czasopism religijnych, które można zakupić przy wyjściu z kościoła.