Ogłoszenia duszpasterskie: 28.05.2023, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj od godz. 12:00 do 17:30 w naszej świątyni będzie prowadzony Łańcuch Modlitw Róż Różańcowych w intencji zakończenia wojny na Ukrainie, o przemianę serc dla agresorów wojny i o pokój na całym świecie. Członkowie poszczególnych Róż Różańcowych wg.harmonogramu, który jest wywieszony w gablocie będą nieprzerwanie odmawiać jedną część Różańca. Zachęcamy o włączenie się w tą modlitwę.

 

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godzinie 7:00, 9:00 i 18:00.
  • w środęzakończenie nabożeństwa majowego o godz. 17:30; święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  • w czwartek rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych do Serca Jezusowego po Mszy św. wieczornej; święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • również w I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; spowiadamy od godz. 17:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • w I piątek miesiąca modlimy się za misje i wynagradzamy NSPJ; przypominamy o spowiedzi i komunii I piątkowej dzieciom i młodzieży; spowiadamy od godz. 17:00.
  • w I sobotę miesiąca – nabożeństwo fatimskie, o godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej, o godz. 18:00 Msza św., Różaniec Fatimski i procesja z Figurą MB w stronę Starego Osiedla.
  • w przyszłą Niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; Na Mszy św. o godz. 18:00 uczestnicy rekolekcji „Oddanie 33” uroczyście złożą akt oddania się Panu Jezusowi przez ręce Maryi.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Wesołej i ul. Cichej za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (400 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców ul. Jasnej (od Państwa Starzak).

 

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zapewniamy o modlitwie i zapraszamy do wspólnej modlitwy.