Ogłoszenia duszpasterskie: 28.04.2024, 5 Niedziela Wielkanocna

1. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława BM; Dzień męczeństwa duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej; święto św. Katarzyny ze Sieny.
  • w środęrozpoczęcie nabożeństw majowych o godz. 17:30; Zadbajmy o przydrożne kapliczki ubierając je kwiatami i gromadząc się przy nich na śpiewanie Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych; wspomnienie św. Józefa robotnika, odpust w Pustkowie.
  • w I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; na nabożeństwo majowe i Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież kl. VIII wraz z rodzicami na wspólne dziękczynienie za sakrament bierzmowania; spowiadamy od godz. 17:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00 w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne; wspomnienie św. Atanazego.
  • w piątekUroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszego narodu. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Na Mszy św. wieczornej rozpoczęcie rekolekcji ODDANIE33. Szczegółowe informacje na plakacie. W zakrystii są książki do tych rekolekcji. Jest to również I piątek miesiąca. Do chorych udamy się od godz. 10:00; spowiadamy od godz. 17:00.
  • w I sobotę miesiąca – nabożeństwo fatimskie, o godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej, o godz. 18:00 Msza św., Różaniec Fatimski i procesja z Figurą MB w stronę Nowego Osiedla. Prosimy o przystrojenie okien w blokach na trasie procesji i przyniesienie lampionów; wspomnienie św. Floriana patrona strażaków.

2. Najbliższa niedziela jest dla naszej wspólnoty parafialnej dniem odpustu ku czci św. Stanisława BM, Patrona naszej Parafii. Kazania wygłosi i Sumę odpustową o godz. 11:00 będzie celebrował ks. dr Andrzej Jasnos, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Tarnowskiej. Prosimy, by na procesji nie zabrakło dzieci sypiących kwiatków i chłopców dzwoniących.

 

3. W tym tygodniu prosimy o złożenie ofiary na sprzątanie i kwiaty mieszkańców Dąbrówki – Kochanówka.

 

4. Z racji odpustu parafialnego młodzież KSM naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. rozprowadzać zrobione przez siebie podkładki z logiem naszej parafii.

 

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom  tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.