Ogłoszenia duszpasterskie: 27.11.2022, Pierwsza Niedziela Adwentu

1. Dziś zakończenie Misji Parafialnych i rozpoczęcie Adwentu. Po każdej Mszy Św. błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Opłatki będą do nabycia w zakrystii, ofiary składane przy opłatkach są przeznaczone na cele parafialne. Caritas rozprowadza świece wigilijne. Bóg zapłać za ofiary składane na misje parafialne.

 

2. W tym tygodniu:

  • codziennie o godz. 17:00 Msza św. Roratnia, na którą zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami.
  • codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem.
  • w poniedziałek, we wtorek i środę Różaniec z wypominkami o godz. 16:30.
  • w poniedziałek – 13 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej Diecezji – bp. Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o modlitwie za bp. Andrzeja i za jego posługę pasterską.
  • w środę – święto św. Andrzeja apostoła.
  • w I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; na Mszę św. Roratnią zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców;  spowiadamy od godz. 16:30. Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00 w intencji kapłanów i osób konsekrowanych, jak i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
  • w I piątek miesiąca modlimy się za misje i misjonarzy oraz wynagradzamy NSPJ; Przypominamy o spowiedzi i komunii I piątkowej dzieciom kl. IV i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania; spowiadamy od godz. 16:00.
  • w I sobotę miesiąca – nabożeństwo fatimskie, o godz. 16:30 Nowenna do Matki Bożej, a o godz. 17:00 Msza św. Roratnia i Różaniec Fatimski; wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
  • w następną niedzielę  dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Od godz. 12:00 do 17:30 w naszej świątyni będzie prowadzony łańcuch Modlitw Róż Różańcowych w intencji całego Kościoła, naszej Ojczyzny, parafii, rodzin, dzieci i młodzieży, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój na całym świecie. Członkowie poszczególnych Róż Różańcowych wg. harmonogramu, który jest wywieszony w gablocie będą prowadzić modlitwę. Zachęcamy o włączenie się w tą modlitwę.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 27 kl. 1 i 2 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (750 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 25.

 

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.