Ogłoszenia duszpasterskie: 26.12.2021, Niedziela, Święto Świętej Rodziny

1. Dzisiejsza Niedziela to Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się za nasze rodziny, by był w nich duch Nazaretu.

 

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – Święto św. Jana Apostoła.
  • we wtorek – święto świętych Młodzianków, męczenników.
  • w piątek – zakończenie Starego Roku. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 17:00. Zapraszamy na Mszę św., by podziękować Bogu za łaski otrzymane w minionym roku i przeprosić za nasze niedociągnięcia i słabości.
  • w sobotę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – NOWY ROK 2022Msze św. o godz. 7:009:00, 11:00 i 17:00.
  • Nowy Rok to I sobota miesiąca – Nabożeństwo fatimskie, o godz. 16:30 Nowenna do Matki  Bożej, o godz. 17:00 Msza św. i Różaniec Fatimski.

3. Wyrażamy podziękowania Akcji Katolickiej, Młodzieży i Lektorom za przygotowanie i wykonanie szopki oraz za udekorowanie choinek. Panu Rafałowi Liszcz za ofiarowanie choinek, Panu organiście za oprawę muzyczną i śpiew, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panom kościelnym, kapłanom i wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu do Świąt z serca składamy Bóg zapłać!

 

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom od Góry Śmierci (od Państwa Skórów do Państwa Jezuit) za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (630 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary dalsze domy, od Państwa Barnasiów.

 

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Irena Szczepanek. Dobry Jezu…

 

8. Ks. Biskup Andrzej Jeż napisał: “W ostatnim dniu 2021 roku przypada piątek. Dlatego w związku z tą okolicznością, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Tarnowskiej udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Wszystkich korzystających z dyspensy zachęcam do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia, zgodnie z własnym wyborem, dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.